Z dzisiejszego odcinka nauczysz się:

– gdzie jest umiejscowiona czakra trzecia
– za jakie obszary ciała odpowiada
– kiedy najczęściej dochodzi do zablokowania tej czakry
– po jakich zachowaniach rozpoznać, że jest ona w dysharmonii
– co robić, aby balansować czakrę splotu słonecznego

Zapraszam,
Honorata

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE (od Light of Hummingbird)

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE
(od Light of Hummingbird)

***

PRZECZYTAJ

Czakra splotu słonecznego

Witaj w 3 odcinku serii podcastu na temat czakr, czyli ośrodków energetycznych człowieka. Tę serię sponsoruje kolekcja świec czakrowych, wysokie wibracje, które możesz zamówić na naszej stronie duchowekursy.pl

W poprzednich dwóch odcinkach omówiłyśmy szeroki obraz tego czym są czakry oraz szczegółowo poruszyłyśmy temat czakry podstawy i czakry sakralnej. Jeśli nie miałaś i nie miałeś okazji to zapraszam Cię do tych odcinków.

Robiąc krótkie podsumowanie przypomnijmy, że czakry są centrami energetycznymi, które wspomagają poprzez swoje wibracje, regulację wszystkich procesów w ciele od organów wewnętrznych przez system immunologiczny po nasze emocje.

Ponieważ wszystko jest energią, to niezwykle istotna jest umiejętność zarządzania tymi centrami energetycznymi abyśmy mogli żyć w optymalnym zdrowiu fizycznym, mentalnym i duchowym.

Ten odcinek poświęcimy czakrze splotu słonecznego. Czakra ta jest określana kolorem żółtym. Jej oryginalna nazwa to Manipura. Umiejscowiona jest powyżej pępka, jak sama nazwa wskazuje – w okolicy splotu słonecznego. Związana jest ona z energią ognia oraz Słońcem.

Fizycznie czakra ta powiązana jest z dietą, trawieniem, tym jak pożywienie wpływa na nas, brzuchem, jelitami, wątrobą, woreczkiem żółciowym, śledzioną, czy środkową częścią kręgosłupa.

Dla czakry splotu słonecznego głównym tematem jest wzrost, transformacja i rozwój, zwłaszcza w zakresie duchowości. To ona dotyka Twojej osobowości, Twojego Ego, Tożsamości. Tego jak sam, sama siebie postrzegasz. Jak korzystasz ze swojej mocy wewnętrznej i czy szanujesz siebie. Ta czakra to źródło Twojej mocy. Pomaga nam zyskać samoświadomość by przeżyć nasze życie zgodnie z jego przeznaczeniem.

Afirmacja tej czakry to “Mogę”

Kiedy ta czakra jest zharmonizowana, to czujemy balans w życiu i niezależność. Lepiej podejmujemy decyzje i przestajemy oceniać siebie i innych. Wiemy kim jesteśmy i umiemy stanąć za sobą w swojej mocy. Potrafimy tę moc pielęgnować.

Jesteśmy pewni siebie i jednocześnie pokorni. Czyli nie mamy potrzeby emanowania tą pewnością z poziomu ego. Po prostu czujemy wewnętrzną moc, jednocześnie będąc skromnymi i kochającymi. Mamy wewnętrzny spokój, jesteśmy tolerancyjni w stosunku do siebie i innych i z łatwością utrzymujemy równowagę pomiędzy duchowością a materią.

Kiedy najczęściej dochodzi do zablokowania tej czakry?

Możliwymi przyczynami blokad w tej czakrze są: skrywana lub w jakiś sposób represjonowana złość. I na pewno znasz to powiedzenie, że zalewa kogoś żółć? Albo że robi się aż żółty ze złości? No cóż, ono dokładnie odnosi się nie tylko do problemów z woreczkiem żółciowym bo te problemy ciała są następstwem nieumiejętnego zarządzania energią z okolic splotu słonecznego, czyli ego będące w kontroli lub braku kontroli i szarpiące się z sercem.

To też wszelkie sytuacje kiedy jesteśmy zastraszani, czujemy strach, nie mamy szacunku do siebie i inni nie mają do nas. Gdy Nie opiekujemy się sobą. Uciekamy od odpowiedzialności. Jesteśmy przewrażliwieni na krytykę.

W dużej mierze przyczyniają się do tego nasze relacje, a raczej to co one nam odbijają na temat naszych wierzeń i poglądów. W większości takie relacje kiedy człowiek nie czuje się dostrzeżony, słyszany czy rozumiany. I to ma mocny wpływ na naszą samoocenę.

Relacje w których czujemy się kontrolowani i odczuwamy brak wolności.

Jeśli doświadczymy tego typu relacji w okresie dzieciństwa i dorastania, to stanowi to fundamenty do budowania relacji z samymi sobą i innymi.

Ale jest to wzór, który sprawia, że cały czas zdradzamy siebie.

Jak poznać, że czakra sakralna jest w dysfunkcji?

Masz poczucie bezradności. Nie czujesz poczucia bezpieczeństwa w sobie i nie do końca ufasz sobie i temu kim jesteś. Nie uznajesz tego kim jesteś. Czujesz ciągłe zmęczenie. Nie masz energii nawet kiedy się wyśpisz.

A ponad wszystko wciąż osądzasz i siebie i innych. Zbyt często do głosu dochodzi twoje Ego. I jeśli miałabyś i miałbyś zapamiętać jedną główną rzecz na temat czakry splotu słonecznego, to właśnie to, że w niej mieszka ego, a osoba z dysfunkcją tej czakry często wchodzi na zmianę w rolę ofiary i kata, uznając, że życie się jej czy jemu przydarza.

Ponad to, zobacz też, czy nie masz nawyku stawiania siebie ponad innych, bo to też wskazuje na dysfunkcję tej czakry splotu słonecznego.

W ciele natomiast objawia się to tak, że nękają nas problemu z żołądkiem, jelitami, trzustką czy ogólnie jakąś formą niestrawności. Warto też przyjrzeć się dysfunkcji nadnerczy czy wątroby oraz zapaleniu stawów, bo one też są następstwem nieumiejętnego zarządzania swoim ego. A ego… Och to nasze kochane ego… Co musisz o nim wiedzieć? na pewno to, że ego jest taką aktywnością Twojego umysłu, która, aby zadbać o przetrwanie osobowości, wpędza Cię jako człowieka złożonego z umysłu, ciała i ducha w ciągłe poczucie winy na zmianę z próżnością. A kiedy jesteśmy uparci, zawzięci i próżni, np. zamykamy się na pomoc. Nie potrafimy podjąć decyzji. Nie czujemy tego wewnętrznego impulsu z okolic jelit. Tzw, ang. gut feeling. czyli tych przeczuć, które mają dla nas ważne i dobre podpowiedzi.

Ale także kiedy ta czakra jest zbyt otwarta nasza moc staje się wręcz agresywna. Stajemy się egocentryczni, nachalni. Zarzucamy ludzi naszą pewnością i siłą wewnętrzną, tak, że ich to przytłacza.

Wszystkie osoby przejawiające cechy narcystyczne to te, u których szwankuje czakra splotu słonecznego. Także osoby silnie dominujące i kontrolujące, z przekonaniem że o swoją pozycję wciąż muszą walczyć i ją udowadniać.

Mamy potrzebę dominacji i kontroli. Czujemy, że wciąż musimy walczyć o swoja pozycję i prestiż. Lubimy konkurować. Albo, idąc w drugą skrajność na dysfunkcję tej czakry wskazuje też, takie poczucie, że nigdzie nie pasujemy i nie mamy przez to szacunku do innych, którzy mają to poczucie przynależności.

Najważniejsze pytanie

Co zrobić, żeby ją zbalansować?

Możesz zastosować medytację skupienia się na płomieniu – Palić żółte świece. Ponieważ energią tej czakry jest ogień. I po prostu obserwuj ogień w ciszy.

Chodź dużo w słońcu, oddychając głęboko. Wyobrażaj sobie, że wszystkie negatywne emocje przechodzą z Twoich stóp do ziemi. Ziemia to przyjmuje i przetwarza. Na koniec zawsze podziękuj Ziemi za to, że pomaga Ci w oczyszczeniu.

Wizualizuj sobie otwieranie się czakry. To jak robi się soczyście żółta i wiruje w średnim tempie. I jak w tym czasie wraca do Ciebie Twoja autentyczna wewnętrzna moc i zaczynasz czuć, że możesz wszystko, a jednocześnie wszystko przychodzi do Ciebie z lekkością.

Zadbaj o swoje ciało. Nie tylko ćwicząc, ale także ubierając się zgodnie z tym co chcesz przekazać o sobie światu. Tak aby odczuwać radość i wibrować wysoko.

Nie chodzi tu o kupowanie drogich i najmodniejszych ubrań i dokarmianie ego, ale o bycie świadomym co wspiera Twoje wysokie wibracje, akceptację, miłość i uwydatnia to, z czym się identyfikujesz.

Wspomagają się kolorem żółtym. możesz go nosić, ale także za każdym razem kiedy widzisz ten kolor staraj się skupiać na swojej transformacji i wzroście duchowym.

Jedz to co żółte: Kukurydza, jabłka żółte, cytryna, papryka żółta, żółte pomidory, gruszki, ananas. I w ogóle zadbaj o zbilansowaną dietę, bogatą w witaminę C i D.

Noś przy sobie kryształy np. Cytryn, Oko Tygrysa,

Słuchaj dźwięków (wiele z nich dostępnych jest na YouTube) i wąchaj zapachy, które wspomagają krystalizowanie się tej czakry. Takie zapachy to m.in imbir, mniszek lekarski, cynamon, szafran, bergamotka, cytryna, trawa cytrynowa.

Jeśli ćwiczysz jogę, to pozycja wojownika i góry także wspomaga balansowanie tej czakry.

Pamiętaj o swojej autentyczności. Im bardziej o nią dbasz tym mocniej twoja czakra splotu słonecznego jest skrystalizowana i w zdrowym oraz naturalnym przepływie. Co to oznacza?

Bądź szczera/szczery ze sobą w tym kim jesteś, czego chcesz i podejmuj swoje decyzje i dokonuj wyborów w zgodzie z tą autentycznością.

Żyj zgodnie ze swoim poczuciem uczciwości. Integralnie z tym, czym ta integralność dla Ciebie jest.

Pamiętaj o tym, że Twoją mocą jest możliwość wyboru. Ponieważ większość z nas wychowywała się w środowisku w którym dorośli, nauczyciele, rząd próbowali nas kontrolować (wychowywać) to zapominamy o tej mocy i możliwości wyboru. A nawet myślimy, że nie umiemy wybierać. Postaraj się więc decydować i wybierać za siebie. A  żeby móc to zrobić, to najpierw zastanów się nad tym, w co wierzysz, czego chcesz i co jest dla Ciebie ważne. A potem zacznij to kwestionować. Umiejętność kwestionowania wszystkiego, w co uwierzył Twój umysł, otwiera Twoje serce na połączenie z Twoją duszą (Wyższą Jaźnią). Ta zdolność poszerza Twoją perspektywę i rzuca nowe światło (albo w ogóle światło) na to, co do tej pory było przysłonięte przez cień.

Stań się mistrzem kwestionowania wszystkiego, w co do tej pory wierzysz, a wtedy dostaniesz od swojej duszy odpowiedź, czy na pewno chcesz za tym stać murem i uznać za swoje. Bo gdy zaczniesz kwestionować swoje wierzenia, poglądy i wartości, okaże się, że opadnie wiele iluzji, których do tej pory bronił system operacyjny, zwany ego.

Obserwuj także jakie myśli i emocje powodują u Ciebie spadek pewności siebie? Jakie słowa i działania, doświadczenia sprawiły, że nie wierzysz siebie i w związku z tym nie działasz albo rezygnujesz z podjętych wcześniej decyzji?

Zajmij się relacjami i pracą nad nimi. To jest jedno z podstawowych zadań na życie. Obserwuj co ta relacja mówi CI o Tobie. Czy czujesz w niej swoją moc? Czy musisz kogoś udawać?

Pamiętaj, żeby zadbać o siebie, bo tylko tak możesz zadbać o innych. I szanować potrzeby innych, tylko wtedy twoje potrzeby będą szanowane. Nie ukrywaj swoich potrzeb, to nie pomoże w budowaniu lepszych relacji.

Na koniec , zapraszamy Cię do opisu tego video gdzie znajdziesz link do kolekcji świec wysokie wibracje. Możesz świece czakrowe kupić w zestawie lub pojedynczo, jeśli czujesz, że jakaś szczególnie może Cię wesprzeć w uzdrawianiu i udrożnieniu przepływu.

Pamiętaj proszę, że kiedy te świece goszczą w Twoim domu, to my możemy dzięki temu docierać do większej ilości osób przez Twoje wsparcie. Ponad wszystko życzymy Ci z serca wiele odwagi do sięgania po to, co nowe oraz wiary w to, że coś większego od Ciebie zadba o resztę.