Z dzisiejszego odcinka dowiesz się:

– więcej na temat konceptu otwierania pierwszych 5 czakr (licząc od dołu) i pozostałych 2 (czakry trzeciego oka i czakry korony) w kontekście nauk Jezusa
– za jakie aspekty fizyczne odpowiada czakra korony
– za jakie aspekty emocji i zachowań odpowiada ta czakra
– co wpływa na dysharmonię przepływu energii w czakrze korony
– jak balansować tę czakrę i jak z nią pracować

Zapraszam,
Sylwia

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE (od Light of Hummingbird)

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE
(od Light of Hummingbird)

***

PRZECZYTAJ

Przez ostatnie 6 odcinków mówiłyśmy o 6 centrach energetycznych nazywanych Czakrami.

Ten odcinek poświęcimy czakrze korony. Siódmej czakrze w podstawowym systemie energetycznym.

Zanim przejdziemy bezpośrednio do zagadnień związanych właśnie z tą czakrą, chcemy poruszyć jednak o wiele szerszy aspekt tego jak ważne dla naszego duchowego przebudzenia jest uruchomienie pełnego przepływu energetycznego przez wszystkie czakry.

Sam Jezus głosił prawdę właśnie o tym w jaki sposób pracując z czakrami, medytując, można doznać pełnego oświecenia i połączenia ze Źródłem.

Wielokrotnie w Nowym Testamencie można odszukać informacje o istnieniu wiedzy tajemnej, którą przekazywał Jezus, a która pomaga osiągnąć maksymalny rozwój duchowy.  Czyli odkryć świat Pierwotnej Jaźni poprzez medytację, która pomaga w równoważeniu i krystalizacji czakr.

Jezus był, podobnie jak inni, którzy byli przed nim i po nim, nauczycielem duchowym, który był świadomy swojego powołania. Dodatkowo wiedział, że najwyższy stopień wiedzy duchowej jest zachowany dla tych, którzy są gotowi na pełne przeniknięcie mądrości ze Źródła. Zanim ktoś osiągnie ten stopień uczy się i rozwija poprzez przypowieści, mity, baśnie i legendy.

A ponieważ większość starożytnych cywilizacji wzrastała na brzegach rzek, to te przypowieści czerpały przykłady z życia właśnie tych społeczności, aby były dla nich zrozumiałe.

Poszukujących tajemnej wiedzy nazywano rybakami, ponieważ to oni sieciami tworzonymi przez medytację, przeczesują głębiny świadomości w poszukiwaniu symbolicznych ryb, czyli kontaktu z duchowym światem.

A więc jeśli celem każdej duszy jest pełnia rozwoju duchowego, pełnia samoświadomości, to aby przez każdą z nas, każdą duszę Źródło dokonywało coraz szerszego samopoznania, to właśnie medytowania “jak Jezus” jest do tego dobrym wzorem.

Co może doprowadzić finalnie każdego do pełni rozwoju duchowego?

Jezus pokazywał nic innego jak drogę do ponownego zaistnienia w duchowym świecie – Raju czy też Niebie.

Ponownego połączenia się ze Źródłem wszystkiego, na poziomie niefizycznym.

Powrotu do umiejętności, które na przestrzeni dziejów zatraciliśmy, umiejętności bezpośredniego kontaktu ze Źródłem.

Kierowania się instynktem wypływającym z Pierwotnej Świadomości.

Żeby ten kontakt odbudować potrzebujemy udać się pod symboliczne w Biblii “drzewo figowe” Drzewo poznania, które oznaczało wówczas miejsce kontemplacji, i odkleić się od umysłowego tworzenia życia, w którym dąży się tylko do zaspokojenia potrzeb niższego szczebla. Płynących z chęci posiadania i przekonaniu o oddzieleniu od Źródła.

Sami wyszliśmy z Raju i zapomnieliśmy kim jesteśmy naprawdę.

Weszliśmy w mocno ograniczony, 5 zmysłami świat, który znamy teraz.

Weszliśmy świat rozdzielający świat duchowy – symbolizowany przez 2 ryby, czy też 2 ostatnie pieczęcie, czakry od świata materialnego –  symbolizowanego przez 5 chlebów, 5 pieczęci dolnych, 5 czakr liczonych od czakry podstawy.

Choć ten świat pięciu chlebów – 5 pierwszych czakr jest piękny, to jest niepełny, bo trzyma nas tylko w świecie materii.

Zadaniem Jezusa było pomóc ludzkości aktywować ponownie 2 ryby czyli 2 ostatnie centra duchowe. Ponieważ To one pomagają w przeniesieniu się do wyższych gęstości czy też wyższej świadomości. To one pomagają nam narodzić się na nowo – duchowo.

W Obj. Świętego Jana kilka razy możemy czytać o czakrach. Sam Jezus też wyjaśnia czym one są.

Obj. 12:1 –     I obróciłem się, abym widział on głos, który mówił ze mną; a obróciwszy się, ujrzałem siedem świeczników złotych,

Obj 1:20 –     Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które widziałeś w prawej dłoni mojej, i siedmiu złotych świeczników: siedem gwiazd, to aniołowie siedmiu kościołów, a siedem świeczników, to siedem kościołów.

Pamiętajmy, że tłumaczenia pism są niedokładne, a znaczenia słów kiedyś i dziś mogą być inne. Kościół symbolizuje w tym przypadku uświęcone miejsce, niekoniecznie fizyczne.

Jezus jak już wspominałyśmy przemawiał symbolami, które miały być rozumiane w jego czasach.

Każdy z nas jest tutaj po to by doznać swojego duchowego przebudzenia, odrodzenia i wypełnić swoją misję.

Mając to wszystko na uwadze przejdźmy do szczegółów dotyczących czakry korony.

Czakra ta ma w sobie spektrum kolorów od fioletowego po biały. Kolor biały powiązany jest z duchem, a fioletowy to najwyżej wibrujący kolor w tęczy.

Nic dziwnego ponieważ jest ona reprezentacją zrównoważenia wszystkich czakr. Kiedy to ma miejsce, czakra korony ma szansę na to by zamanifestować swoje działanie w naszym życiu.

Jej oryginalna nazwa to Sahasrara. Afirmacja tej czakry to “WIEM”

Umiejscowiona jest na czubku głowy. I kiedy popatrzylibyśmy na nią trójwymiarowo, to ma ona tylko wlot od góry.

Jest ona związana z czakrą podstawy w tym znaczeniu, że aby móc korzystać z tego co oferują nam 2 ostatnie czakry – trzeciego oka i korony, musimy być najpierw ugruntowani – zadbać o równowagę czakry podstawy i wszystkich kolejnych.

Czakra korony to nasz bezpośredni dostęp do duchowego świata

Związana jest ona z żywiołem Myśli – tej boskiej myśli z której powstało wszystko.

Fizycznie ma związek z mózgiem, przysadką mózgową, korą mózgową, układem nerwowym, układem mięśniowym i kostnym.

Jest to taka czakra, której zrównoważenie pomaga w połączeniu i jedności z wyższą świadomością, Wszechświatem. W duchowej ekstazie. W pełnym oświeceniu. To jest taki most między fizycznością a metafizycznością.

Ma związek z korzystaniem z naszego pełnego potencjału i mocy. Naszej intuicji i transformacją w nasze wyższe ja.

Dostajemy wglądy od naszego wyższego ja.

Łączymy się bardziej z energią poza tym wymiarem, niż odczuciami z tego wymiaru.

Kiedy ta czakra jest zharmonizowana, widzimy większy obraz, znaczenie poza fizycznym wymiarem. Czujemy porządek tego jak wszystko funkcjonuje i że wszystko ma swój cel.

Ufamy sobie i naszej intuicji, podążając za nią.

Naszego ego się wycofuje, nie ma dłużej celu w istnieniu.

Czujemy się w jedności ze wszystkim co jest we wszystkich wymiarach.

Pozostajemy w pokoju ze sobą i wszystkim co jest.

Lepiej rozumiemy siebie i innych.

Do głosu dochodzi wieczna i nieskończona wiedza i mądrość ze Źródła.

Przepełnia nas miłość.

Tworzysz nie tylko dla siebie, ale dla innych dla wyższego dobra.

Głównie 3 rzeczy powodują dysfunkcję tej czakry.

  1. Świecki sposób myślenia – czyli taki gdzie stawia się na pierwszym miejscu intelekt i wręcz ośmiesza się duchowość. Uważa się za mądrzejszą lub lepszą od innych w oparciu o swoją wiedzę lub wiek.
  2. Brak wiary lub zaufania w duchowość – Dlatego większość osób, które w nic nie wierzą ma najmocniej zamkniętą czakrę korony.
  3. Zdrada swojej duchowej ścieżki życia, siebie

Przede wszystkim warto powiedzieć, że ludzie mają raczej zamkniętą czakrę korony. Ponieważ człowiek jest mocno osadzony u podstaw i najpierw skupia się na zaspokojeniu potrzeb fizycznych, to też bliższe mu jest rozwijanie, nawet nieświadomie, 3 pierwszych czakr.

Ale w czasach, gdy energia na Ziemi tak mocno rośnie i można powiedzieć, że człowiek jest trochę zmuszony wejść na wyższe poziomy swojej świadomości, warto jest najpierw się ugruntować i zadbać o zharmonizowanie i przepływ w niższych czakrach, aby być przygotowanym na otwarcie się ostatniej czakry.

Jak poznać, że czakra korony jest w dysfunkcji?

Fizycznie brak równowagi w tej czakrze może prowadzić do takich chorób jak: rak mózgu, rak kości, stwardnienie rozsiane, epilepsja, apatia, zaburzeń gruczołowych, śpiączka, choroby psychiczne, wylewy, amnezja, parkinson.

Także do samotności i izolacji, kryzysów egzystencjalnych.

Nie ufamy sobie ani temu dokąd zmierzamy w swoim życiu. Odczuwa się samotność w świecie fizycznym.

Można mieć także zaburzony zegar biologiczny.

Odczuwać samotność, brak sensu życia, odczuwać stały lęk i niepokój.

Czuje się przy jej blokadzie absolutne odcięcie od Boskości, Źródła. Często bywa się złym na Siłę Wyższą czy też Boga.

Jest się odciętym od duchowości i nawet się jej nie próbuje odkryć.

Jak możemy krystalizować i balansować czakrę korony?

Po pierwsze wizualizuj, że twoja czakra korony jest otwarta  i zharmonizowana.

Ponieważ ta czakra w trójwymiarze wygląda jak lejek który wlew ma na czubku głowy, możesz wyobrażać sobie jak przez ten lejek z góry wpływa w Ciebie fioletowe światło, które przekształca się w krystaliczną biel.

Po drugie medytowanie lub modlitwa ciszy. Wyciszanie burzy na morzu myśli jak uczył tego Jezus. Po to by dostrzec i usłyszeć to, co jest na drugim brzegu świadomości. By usłyszeć przesłanie od Wszechświata.

Możesz wybrać jaką medytację chcesz, możesz skorzystać z naszych pakietów medytacyjnych dostępnych na stronie duchowekursy.pl

Po trzecie – szukaj tego co Cię inspiruje. Oglądaj piękne obrazy, filmy przyrodnicze czy podróżnicze, zachody i wschody słońca, przebywaj w miejscach i z ludźmi, którzy Cię inspirują, słuchaj takiej muzyki.

Kolejnym sposobem jest spędzanie czasu w ciszy. Z autopsji możemy powiedzieć, że cisza działa cuda i w ciszy rodzą się najpiękniejsze pomysły, które spływają na nas od Źródła.

Cały czas kwestionuj swoje przekonania i wierzenia, po to by mieć otwarty umysł. Poznawaj różne perspektywy.

Staraj się wyjeżdżać w wysokie góry. Być blisko chmur i nieba.

Przebywać na świeżym powietrzu i słońcu tak dużo jak to możliwe. Ponieważ na czakrę korony duży wpływ mają naturalne dźwięki i atmosfera.

Na czakrę korony wpływają także dźwięki. Najlepszym dla niej jest zlepek ng, nucony jakby razem, zlepiony w jedno. Nuć go tak by poczuć w czubku głowy.

Możesz też używać kryształowych mis i dźwięków binarnych – takich których tony pobudzają czakrę korony.

Masaże głowy, które powoduje skierowanie uwagi na ten obszar ciała. Oraz usunięcie wszelkich napięć blokujących przepływ energii.

Otaczaj się rzeczami które rezonują swoją częstotliwością z czakrą korony np. rzeczy koloru fioletowego

Kryształy takie jak ametyst, kamień księżycowy, selenit, biały topaz, bursztyn

Szałwia, Lotus. Lawenda, Czerwona Kapusta.

Okazuj miłość sobie w pierwszej kolejności i co za tym idzie, innym. Mówimy to o codziennych drobnych gestach jak poświęcenie czasu swoim potrzebom, podanie herbaty kiedy widzimy, że komuś zimno itd.

Post ma bardzo mocny wpływ na otwarcie tej czakry. Z wielu względów – oczyszczenia ciała i umysłu i wejścia totalnie w siebie. Człowiek pozbywa się wówczas wszelkich śmieci, a energię skupia na byciu w tu i teraz. Dlatego właśnie Jezus pościł przez 40 dni, aby odbierać wyraźnie przekaz i mieć pełen przepływ energii.

Ty i My mamy dostęp do odczuwania i korzystania w pełni z naszego połączenia z Boskością.

Kiedy czujemy, że jesteśmy pod opieką Sił Wyższych, czerpiemy ze swojej wewnętrznej mądrości, możemy tworzyć pełne życie. Takie, w którym nasze czakry są w równowadze, a My odczuwamy większe znaczenie swojego życia.

Tego Ci właśnie życzymy życia z poczuciem nieograniczonego potencjału, pełnego miłości, doświadczenia duchowego, ze zrozumieniem swojej misji. W którym świadomie posługujesz się swoją energią, aby tworzyć dla najwyższego dobra dla siebie i innych.