Z dzisiejszego odcinka dowiesz się:

– za jakie aspekty fizyczne odpowiada czakra trzeciego oka
– za jakie aspekty emocji i zachowań odpowiada ta czakra
– co wpływa na dysharmonię przepływu energii w czakrze trzeciego oka
– jak balansować tę czakrę i jak z nią pracować
– a przy okazji – jakie mamy podejście do zażywania środków halucynogennych do otwierania tej czakry

Honorata, Sylwia

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE (od Light of Hummingbird)

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE
(od Light of Hummingbird)

***

PRZECZYTAJ

Witamy cię w szóstym odcinku serii podcastu o czakrach.

Ten odcinek poświęcimy czakrze trzeciego oka. Szóstej czakrze w podstawowym systemie energetycznym. Czakra ta jest określana kolorem purpurowym/indygo.

Jej oryginalna nazwa to Ajna (A(d)żna) – tłumacząc z sanskrytu oznacza to: ponad wszelką mądrość.

Umiejscowiona jest wcale nie na środku czoła, jak wiele osób myśli, ale w miejscu gdzie kończy się nos, pomiędzy brwiami. Związana jest ona z energią Światła

Fizycznie choć do końca ciężko jest to zawęzić czakra ta związana jest przede wszystkim z Szyszynką ( ale należy pamiętać, że także czakra korony ma z nią związek), oczy, zatoki czołowe, wiele części mózgu, uszy, nos, układ hormonalny, układ współczulny

Jest to taka czakra, która odpowiada za jedność, przebudzenie, intuicję, za wyjście z dualizmu. Ponieważ nasz ludzki wzrok, dwoje oczu widzi tylko dualność, nasze trzecie oko, pomaga nam wyjść poza nią i widzieć poza tym, co czarne i białe, co dobre i złe, co prawdziwe i nieprawdziwe.

Ta czakra pomaga wychodzić ponad koncept myślenia o świecie pod tytułem: Ja i Inni. I pozwala zobaczyć to, że wszystko jest ze sobą połączone. Wszystkie energie się ze sobą przeplatają, uzupełniają i są w jedności.

W skrócie więc mówiąc, czakra trzeciego oka Jest odpowiedzialna za postrzeganie wielowymiarowości tego świata.

Szyszynka o której wspomniałyśmy dokładnie jest powiązana z podnoszeniem naszej świadomości, uważności, postrzegania rzeczywistości.

Czakra trzeciego oka odpowiada też za naszą intuicję oraz zdolności psychiczne takie jak jasnoczucie czy jasnowidzenie.

I tak ponieważ każdy z nas ma szyszynkę, jest energią i każdy ma w sobie te zdolności.

Koncept Szóstego Zmysłu pochodzi dokładnie od tej czakry.Intuicja to nasz tzw. szósty zmysł. Choć, co ciekawe, intuicja nie znajduje się typowo w szyszynce, znajduje się w całym ciele. Stąd ten układ autonomiczny: współczulny i przywspółczulny się tutaj znalazł.

Afirmacja tej czakry to: widzę

Kiedy ta czakra jest zharmonizowana, to łatwo jest nam sięgać do naszej wewnętrznej mądrości, która połączona jest ze Źródłem wszystkiego, co jest.

Czyli, dzięki pracy z tą czakrą, z lekkością sięgamy i korzystamy z wszelkich darów do których mamy dostęp.

Jesteśmy też mocno ugruntowani. Oznacza to, że fizycznie, mentalnie, emocjonalnie i duchowo jesteśmy Tutaj. Masz świadomość ciała i tego co dzieje się z Tobą. Nie jesteś ani w przeszłości, ani przyszłości ani innych wymiarach tylko tu i teraz.

Widzimy, dostrzegamy zarówno to co wewnątrz nas jak i poza nami w innych wymiarach podczas podróży astralnych, snów, byciu uważnym, koncentracji, obserwacji czy wyobraźni.

Ta czakra podobnie pomaga w rozciągnięciu świadomości tak, że zaczynamy postrzegać siebie nie jako jednostki ze swoją percepcją, ale jako części jedności z dostępem do różnych perspektyw i przyjmujemy nawet te, które mogły być zupełnie przeciwne do tych uznanych przez nas z poziomu osobowości.

Dzięki czakrze trzeciego oka możemy właśnie połączyć przeciwne strony i uznać je za jedność zawierającą w sobie prawdę.

Zbalansowana czakra to także brak jakiegokolwiek ograniczającego myślenia.

Kiedy mam ją w harmonii z lekkością korzystamy na co dzień z intuicji. Reagujemy na to co ona nam mówi i co nam pokazuje.

Jak poznać, że czakra sakralna jest w dysfunkcji?

Taka osoba może być bardzo osadzona w umyśle i pewna/pewny tego że głosi jedyną, słuszną rację. Zagłusza głos wewnętrzny. Odrzuca wszystko co duchowe.

Możesz też w drugą stronę odpłynąć w fantazje i świat wizualizacji. Zatracając się w tym. Zapominając o tu i teraz. Nie czujesz się obecna w tej rzeczywistości.

Tracąc zmysły, bojąc się tego co zaczynasz dostrzegać – to może się dziać jeśli Twoje inne czakry nie są zbalansowane i kiedy nie jesteś na to gotowa/gotowy

Jeśli chodzi o dolegliwości zdrowotne to: wszelkie bóle głowy, migreny, demencja, halucynacje, problemy z oczami np nieostre widzenie, nierównowaga hormonalna, problemy ze snem, myślenie w kategorii czarne – białe, moje – twoje, brak poczucia sensu i kierunku życia, uprzedzenia, wylewy, guzy i nowotwory mózgu, zapalenie zatok, urojenia i paranoje, depresja, problemy ze skórą głowy i włosami, problemy z uszami, z uczeniem się, wysokie temperatury ciała czy zaburzenia neurologiczne.

Ponad to, Brak połączenia w sobie, ze sobą, innymi. Duchowości z umysłu, taka twarda. Lub silne ukorzenienie w religii i bronienie jednego poznanego konceptu wiary.

Duchowe ego i duma które powodują, że uznajemy, że jesteśmy tak zaawansowani i oświeceni, że osiągnęliśmy coś więcej od innych, w jakiś sposób jesteśmy lepsi – to powoduje powrót z jedności do jednostki.

Także skłonności samobójcze wskazują na brak balansu w tej czakrze. Oraz duży brak zaufania sobie i innym – to jest w ogóle miejsce, od którego trzeba zacząć pracę z balansowaniem tej czakry. Czyli wzmacnianie zaufania do siebie.

Co zrobić, żeby ją zbalansować?

Praktykuj ciszę. Wtedy jesteś w stanie oczyścić przestrzeń i usłyszeć, zobaczyć, doświadczyć tego co przychodzi do Ciebie od Twojego Wyższego Ja, od Wszechświata.

Czyli poszerza twoją świadomość.

Wsłuchuj się w te głosy i zobacz gdzie Cię zaprowadzą.

Spisuj i analizuj sny – to jest jedna z form komunikacji Wszechświata z Tobą.

Poszukaj własnych sposobów na poznawanie różnych perspektyw np. medytacja, uczenie się nowych rzeczy, wizualizacja, channeling, świadome sny, joga, praca z oddechem, jakakolwiek forma sztuki,

Praca ze swoim cieniem – czyli odkrywanie tego co do tej pory było dla nas nieświadomym powtarzaniem wzorców w oparciu o nasze doświadczenia. Dzięki temu także poszerzamy świadomość.

Praca nad wyostrzaniem swojej intuicji i wyobraźni. A aby dopuścić do głosu intuicję potrzebujesz wejść w swoje emocje i pozwolić im przejść przez swoje ciało. Nauczyć się m.in co mówią poprzez różne reakcje ciała. Aby móc rozpoznawać przekazy.

Tworzenie bo przy nim używasz swojej wyobraźni. I dostajesz wiele przekazów z innych wymiarów. Tak jak Einstein, Edison, Tesla itd. NAwet nie wiesz skąd to przychodzi, po prostu przekładasz to na coś np. papier, tekst itd. Żeby zobaczyć ten przekaz, dostrzec go i potem przenieść do tego wymiaru potrzebujesz praktykować tworzenie w różnych odmianach.

Nie narażaj się na przebywanie w polu magnetycznym i elektromagnetycznym. Tak mówimy także o telefonie, wifi itd. Niestety to co one emitują mocno wpływa na czakrę trzeciego oka.

Pamiętaj o wysypianiu się. Dzięki temu możesz się lepiej koncentrować.

Jeśli chodzi o jedzenie to oczywiście nie zaskoczymy CIę, że produkty fioletowe i indygo jak np. jagody, jeżyny, kabaczki, żurawina. Oraz ocet jabłkowy, produkty bogate w jod, chlorella, imbir, śliwki, produkty bogate w magnez

Ale co istotne czakra szósta balansuje się przy diecie wegańskiej. Bez cukru rafinowanego, łącznie z alkoholem, bez pestycydów, nieprzetworzona. Bezmleczna. Unikaj fluoru i chloru oraz bromu.

Pamiętaj aby nie używać mikrofali do podgrzewania jedzenia.

Także post jest bardzo dobry dla zbalansowania tej czakry. Ale nie jako forma ucieczki od ciałą tylko dotarcia do informacji o sobie.

Noszenie purpurowych i niebieskich kryształów np. kamień księzycowy, czysty kwarc, labradoryt, ametyst, moldawit, lapis lazuli, wymieniony także przy czakrze gardła.

Otaczanie się kolorem indygo ale co ciekawe także przez tak dużą liczbę kolorów jak to możliwe. Dzięki czemu stymulujesz tę czakrę.

Dlatego przebywaj w otoczeniu o różnych kolorach, jedz różnokolorowe jedzenie itd.

Obserwowanie gwiazd To jest niesamowity sposób na oczyszczanie trzeciego oka. Pomaga w odblokowaniu przepływu energii w tej czakrze.

Przebywanie w słońcu. Przyjmowanie energii od tej gwiazdy. Wpatrywanie się w słońce bez okularów przeciwsłonecznych, zwłaszcza podczas zachodów.

Śpiewanie tonów: shamm i ohmmm, thoooww sprawdź kiedy czujesz wibracje w rejonie trzeciego oka. Słuchanie różnego rodzaju muzyki.

Wszelkie środki halucynogenne takie jak ayahuasca, czy grzyby halucynogenne, ale pamiętaj o tym, że otwierają one tę czakrę tak szybko, że wiele osób nie jest w stanie tego unieść. Nie mogą zintegrować tego poziomu świadomości bo nie są na to gotowi. Ich wibracje i perspektywa oraz inne czakry, nie jest w tym punkcie zbalansowanie, gdzie zabierają ich natychmiastowo takie środki. My np. jesteśmy zdania, że jeśli się nie czuje tego tematu, to nie ma co na siłę próbować, a taki sam stan oświecenia i otwarcia trzeciego oka można osiągnąć w odpowiednim tempie i harmonii.

Życzymy Ci pięknej równowagi tej czakry, która doprowadzi Cię do rozciągnięcia swojej perspektywy poza wszelkie granice, gdzie kończy się dualizm i polaryzacja. Do życia w oświeceniu i świadomości.

Pamiętaj, że kiedy trzecie oko się otwiera i doznajesz przebudzenia, zmiany świadomości, potrzebujesz pozostać ugruntowana/y aby nie doznawać szoku wynikającego z dużej zmiany percepcji świata. W takich przypadkach najbardziej narażony jest układ hormonalny i nerwowy, nie bój się więc tego, że tymczasowo mogą pojawić się różne wyzwania z tym związane. Ale nie daj się wciągnąć przy tym w strach pochodzący z umysłu, bo przez to też po prostu wrócisz w stare perspektywy.

Na koniec , zapraszamy Cię do opisu tego video gdzie znajdziesz link do kolekcji świec wysokie wibracje. Możesz świece czakrowe kupić w zestawie lub pojedynczo, jeśli czujesz, że jakaś szczególnie może Cię wesprzeć w uzdrawianiu i udrożnieniu przepływu.

Pamiętaj proszę, że kiedy te świece goszczą w Twoim domu, to my możemy dzięki temu docierać do większej ilości osób przez Twoje wsparcie. Ponad wszystko życzymy Ci z serca wiele odwagi do sięgania po to, co nowe oraz wiary w to, że coś większego od Ciebie zadba o resztę.