W tym odcinku odpowiadam na pytania:

  • czym jest intencja i jak wpływa na Twoje efekty
  • jak rozpoznać czyste intencje
  • jak działają intencje nieuświadomione
  • jak rozpoznać intencje innych ludzi
  • jak świadomie ustalać intencje

Zapraszam do wysłuchania i życzę Ci wielu świadomych intencji w Twoich działaniach.

Sylwia

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

Uzdrawianie niewspierających wzorcówZwiększanie połączenia z wyższą jaźniąOdblokowanie na finanse i wewnętrzne spełnienie

duchowekursy.pl

***

PRZECZYTAJ

Intencje stoją za wszystkim co robimy, choć nie zawsze i nie wszyscy są tego świadomi. Nic nie dzieje się bez nich. To po prostu nie jest możliwe.

Kiedy zaczynamy otwierać się na tę niematerialną, duchową część życia, to coraz wyraźniej widzimy, że za każdym naszym działaniem stoi intencja i to ona nadaje finalny kierunek, który przeradza się w efekt.

Czasem ten efekt nie jest taki jak chcemy poprzez umysł czy ego, ale dokładnie taki jakie były nasze rdzenne intencje.

Nawet jeśli nie masz uświadomionej intencji, to i tak ona wpłynie na efekt tego co robisz.

Czysta Intencja to głęboka potrzeba duszy i kiedy jej słuchasz, nie dokonasz wyboru, czy nie podejmiesz działania, które nie jest z nią zgodne. Nie będzie takich momentów, lub pojawią się niezwykle rzadko, w których zgodzisz się na coś tylko po to, żeby zaspokoić potrzeby ego takie jak np. chęć bycia odbieraną jako osoba, na którą można liczyć. Albo jako osoba odpowiedzialna czy zaradna itd.

Dlatego tak ważne jest, żeby nauczyć się w jaki sposób działa intencja . Ponieważ świadome, można powiedzieć zarządzanie intencjami, może diametralnie zmienić Twoje życie.

Intencja to skupienie energii w danym kierunku, to nastawienie do jakiegoś działania zanim się go podejmiemy. Nastawienie do niego pod kątem tego co tak naprawdę poprzez to działanie, wydarzenie, chcemy osiągnąć.

Nie da się zmienić pierwotnej intencji, która stoi za danym działaniem.

Wystarczy, że przyjrzysz się różnym wydarzeniom w swoim życiu, zwłaszcza takim, które twoim zdaniem Ci nie wyszły i szczerze przed sobą odpowiesz, co przyświecało CI na początku?

Jaka intencja stała za tym, że chciałaś podjąć się czegoś?

To ważne, żeby złapać te pierwsze, dotąd nieuświadomione intencje, ponieważ dzięki temu będziesz mogła ustalać czyste i klarowne intencje od dziś dla każdej ze sfer.

Kiedy my analizujemy sobie różne wydarzenia, osobno czy razem, to bardzo szybko wyłapujemy te momenty w których do głosu doszło ego, które domagało się zauważenia i uzdrowienia pewnych sfer.

Kiedyś np. wydawało mi się, że tworzę pewien projekt bo chcę najpierw sama pracować mniej, zarabiać więcej, a potem pomóc innym robić to samo. Jednak kiedy po kilku latach analizowałam sobie co stało podświadomie jako moja intencja rdzenna, to była chęć udowodnienia innym, że jestem niesamowita. Że inni będą mnie podziwiać i oklaskiwać. A jeszcze inni będą mi zazdrościć. To był projekt służący osiągnięciu zbiorowej akceptacji mojej osoby przez innych. Oczywiście to było nieuświadomione przez mnie. Ale jednak nie była to czysta intencja.

A kiedy za czymś nie stoi czysta intencja, to finalnie po prostu nie może się udać lub zrodzić zdrowych owoców. Być może będą one smaczne na początku, ale potem staną się coraz bardziej gorzkie.

Co to znaczy że intencja jest czysta? Oznacza to, że wszystkie twoje słowa i działania, które podejmujesz są dla dobra z każdej ze stron biorącej udział w czymś.

Czysta intencja cechuje się tym, że nie płynie z egoizmu, ale z pola serca i miłości, która nie pozwala na to by jakikolwiek aspekt tego co robimy skrzywdził jakąkolwiek ze stron biorącą udział w danym wydarzeniu. 

Tylko Ty możesz odpowiedzieć sobie szczerze jaka jest Twoja intencja i ważne jest to, aby ustalać jak najczęściej świadome intencje naszych działań.

Dlaczego?

Bo umysł potrafi nas dobrze zwieść. Przecież np. kiedy ktoś pragnie adoptować dziecko, to z pewnością zastanawiasz się jak może stać za tym nieczysta intencja? Chcemy pomóc, uratować, zająć się, dać dom itd.

Ale czy na pewno? Czy rdzenna intencja to nie jest chęć bycia postrzeganym jako ta wspaniałomyślna osoba? Czy nie jest to podświadoma chęć bycia na ustach innych za ten chwalebny czyn? Czy podświadomie taka osoba nie oczekujesz potem w przyszłości aby ktoś był jej wdzięczny? Znam przynajmniej dwa takie przypadki i finalnie dwa z nich przyniosły wiele cierpienia.

Jeśli chcesz zacząć zmieniać swoją przyszłość, potrzebujesz wziąć odpowiedzialność za wszystko co do tej pory stworzyłaś i przeanalizować skrupulatnie intencje stojące za tym wszystkim. Dopiero wtedy kiedy świadomie bierzesz odpowiedzialność i poznajesz swoje intencje, możesz zacząć kreować nową rzeczywistość opartą na nowych intencjach.

To na czym skupiamy swoją energię i uwagę, rośnie. Kiedy ustalmy intencje, skupiamy energię na tym czego chcemy doświadczyć w naszym życiu. I to właśnie rośnie. Jeśli skupiasz się na traumach, przeszłości, to właśnie tego będziesz kreować więcej.

Kiedy skupiasz się na celach, które masz nadzieję się spełnią, to ta nadzieja, która jednocześnie ma w sobie cień wątpliwości pozwala rosnąć właśnie tej wątpliwości.

Kiedy masz intencję, że coś ma być właśnie takie nie inne, nie ma tutaj miejsca na wątpliwość. Jest pewność i działanie z tą intencją. Widzisz już dlaczego ważne jest aby być świadomym swoich obecnych intencji?

Intencja to w uproszeniu taka deklaracja tego jak chcesz aby wyglądało twoje życie i czego chcesz w nim doświadczać. To przyjęcie, że coś już jest takie jakie ma być.

W jaki sposób możesz używać świadomie intencji na co dzień tak, aby pomagały Ci realizować to czego pragniesz? Aby były dla Ciebie kompasem na którym się znasz?

Podziel sobie każdy dzień na części i każdej części nadawaj świadomą intencję.

Możesz zjeść śniadanie z intencją  – Chcę zjeść szybko i zdążyć do pracy. A możesz je zjeść z intencją – Chcę zjeść śniadanie, które dostarczy energii mojemu ciału i umysłowi, i cieszyć się nim kiedy je jem oraz czasem z moimi bliskimi.

I jedna i druga intencja dostarczy Ci innych doświadczeń i emocji podczas śniadania.

I kiedy zaczniesz intencjonalnie podchodzić do każdej części swojego dnia, każdego dnia, wyznaczanie świadomych i czystych intencji, stanie się dla ciebie bardzo łatwe.

Nie możesz zmienić przeszłości, ale możesz zająć się swoimi intencjami tu i teraz, codziennie.

Czy można mieć kilka intencji na jakąś część dnia?

Oczywiście np. jeśli chodzi o pracę możesz mieć intencje jednocześnie, że chcesz mieć do czynienia z ludźmi z którymi pracuje się miło i np. że pozostajesz w swojej energii i nie oddajesz mocy nikomu na zewnątrz.

Intencje zawsze wyznaczasz sobie przed daną chwilą i po prostu uznajesz, że właśnie tak jest. I pozwalasz na to aby właśnie to do Ciebie przyszło.

Intencji nie musisz wygłaszać słowami, choć oczywiście kiedy zaczynasz nad nimi pracować świadomie, to najczęściej tak też się dzieje, że mówimy sobie w myślach: Moją intencją na to spotkanie jest xyz.

Musisz jednak pamiętać, że nasze myśli w powiązaniu z emocjami i działaniami tworzą wibracje. To czego doświadczamy jest równorzędne w stosunku do tego, co wysyłamy na poziomie wibracji.

Twoja intencja, kierunek który nadajesz czemuś, może być więc wyrażony przez ładunek emocjonalny który nadajesz jakiemuś wydarzeniu zanim ono się wydarza.

Na pewno jesteś także świadoma tego, że każdy napotkany przez Ciebi człowiek ma swoje intencje, choć on sam może nie zdawać sobie sprawy z tego, co nim tak do końca kieruje. Jak rozpoznać nieuświadomione intencje u innych?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to się po prostu czuje. Czujesz energię i widzisz, że ktoś ma coś do przerobienia. Twoja intuicja Ci to mówi i warto jej posłuchać od razu.

Choć czasem możesz nie wyłapać tego od początku, to w pewnym momencie to co ktoś mówi, robi, i przede wszystkim ciężka energia, która krąży między wami, obnaża wszystko.

To właśnie czas pozwala nam na to, by w końcu dojrzeć czyjeś prawdziwe intencje, prawdziwe kolory.

To te momenty przejęzyczeń, kiedy komuś coś się wymknie i powie Ci: oj nie to miałam na myśli. Te momenty, w których nie robisz tego, co ktoś od Ciebie oczekuje, kiedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze, gdy jest zdenerwowany. Chcesz zobaczyć prawdziwe intencje człowieka? Przestań robić to, co chce żebyś robiła.

To się sprawdza w 100% i powiem CI w zaufaniu, że nie ma osoby, której bym osobiście w ten sposób nie przetestowała.

Jakiś czas temu miałyśmy z Honoratą takie doświadczenie w którym spotkałyśmy osobę, która wydawało się, chciała nam pomóc w rozwoju jednego z naszych projektów. I wszystko szło świetnie tak długo jak oklaskiwałyśmy doświadczenie i wiedzę tej osoby i godziłyśmy się na jej decyzje. Kiedy jednak po analizie efektów okazało się, że nie do końca wdrożone pomysły i działania były dla nas dobre i przestałyśmy godzić się na różne propozycje, okazało się, że ponad intencją pomocy nam stała intencja bycia osobą nieomylną i podziwianą.

Kiedy zaczynasz obserwować swoje intencje i być ich świadoma. O wiele łatwiej jest także czuć i widzieć intencje innych osób. 

Wyznaczenie intencji rozpoczyna magiczny proces i podróż. Być może nie będzie on zauważalny dla Ciebie od razu, ale po jakimś czasie poczujesz różnicę życia ze świadomie wyznaczanymi intacjmi.

Intencja sprawia, że twoja świadomość zaczyna skupiać się w danym kierunku bez żadnego wysiłku. A Wszechświat pracuje stale dla Ciebie.

Podsumowując:

Intencje stoją za wszystkim co robimy my i inni ludzie, nawet jeśli robią to nieświadomie.

Warto jest przeanalizować sobie różne sytuacje i dostrzec jakie intencje doprowadziły nas do danych efektów.

Jeśli chcesz zmienić rzeczywistość, zacznij pracować nad intencjami świadomie.

Pamiętaj aby twoje intencje były czyste, czyli dobre dla każdej ze stron.

Możesz mieć kilka intencji dotyczących np. części dnia czy jakiejś sprawy

Stosuj zasadę małych kroków – wyznaczaj intencje na daną część dnia, dzięki temu będziesz coraz bardziej świadoma swoich intencji co oznacza, że zaczniesz tworzyć inną rzeczywistość w każdej ze sfer twojego życia

Intencje zawsze wyznaczasz tu i teraz i są one drogowskazem dla tego czego będziesz doświadczać za chwilę.