CO MÓWIĄ CI TWOJE EMOCJE?

Z poniższego nagrania dowiesz się:

  • czy emocje mogą się mylić
  • gdzie leży źródło Twoich emocji
  • jak radzić sobie z trudnymi emocjami
  • jak czytać swoje emocje
  • w czym może Ci pomóc świadome poznawanie i doświadczanie swoich emocji

***

WERSJA TEKSTOWA:

Dlaczego warto poznawać i doświadczać emocji świadomie?

Większość ludzi odczuwa ten podstawowy strach. Strach samotności. Może on wynikać z wielu nabytych od momentu przyjścia na ten świat programów. Jak chociażby strachu przed odrzuceniem, przed wykluczeniem z jakiegoś klanu.

Bardzo szybko uczy się nas, że mówienie o pewnych emocjach jest “złe”, np.
płacz – nie mazgaj się tak, krzyk – przestań co ludzie usłyszą, gniew – ale jesteś brzydka jak się złościsz itd.

My łączymy sobie kropki i dochodzimy do najprostszego wniosku, że najlepiej w ogóle nie wyrażać emocji. I tak niektórzy uciekają w twórczość, gdzie te emocje jakoś mogą wylać, inni w uzależnienia, jeszcze inni szukają ich w różnych relacjach, wielu związkach inni wchodzą w przemoc.

Bo od emocji jako takich, uciec się nie da. One są i będą. Pytanie co z nimi zrobimy, co one nam pokazują i co pomagają nam tworzyć.

Ja nazywam się Sylwia Sikorska i razem z Honoratą Lubiszewską budujemy markę Embrace your Life w której ludzkim językiem mówimy o rozwoju duchowym

W tym video dowiesz się:

  • czy emocje mogą się mylić
  • czym są emocje i jakie jest ich źródło
  • w czym  może Ci pomóc świadome poznawanie i doświadczanie emocji

Widzisz z emocjami jak i z innymi aspektami życia, warto jest pracować, stale, wytrwale i konsekwentnie ponieważ to one stoją za tworzeniem codzienności. To z nich połączonych z myślami rodzi się świat fizyczny. Twoje emocje zawsze są prawdziwe i pokazują Ci dokładnie to, co  masz w sobie zobaczyć i czym masz się zająć w danym momencie.

I być może Twój umysł teraz się z tym nie zgodzi. I nie dziwi mnie to, ponieważ umysł chce kontrolować i od lat przekonuje Cię, że to jemu warto ufać, a emocje są zdradliwe i Cię zwodzą. Ale emocje jedynie i aż informują nas o tym, że już zeszliśmy ze szlaku i alarmują nas kiedy idziemy w złym kierunku myślenia  i działania.

Zanim poczujesz się np. zdołowana albo zła, to już przedtem podjęłaś pewne decyzje, na podstawie myśli, które zaprowadziły Cię do działania, a te wygenerowały emocje, które alarmują. Np. Sprawdź skąd u ciebie gniew, czego one jest efektem, jakie jest dokładnie jego źródło?

To jest taki system ostrzegawczy i informacyjny dla człowieka. Ale też system wewnątrz-sterowny nad którym można i warto pracować.

Kiedy nie wiesz dlaczego reagujesz np. gniewem czy złością na daną lub podobne sytuacje, wtedy one będą się powtarzać, tak długo, aż w końcu zwrócimy uwagę na ten cykl i zaczniemy szukać źródła tych emocji. Oczywiście w sobie, a nie drugiej osobie czy jej zachowaniu. Bo znowu, to są jedynie zapalniki, które mają wywołać daną emocję i zmusić nas do poszukiwania jej źródła, w nas samych.

Zazwyczaj, kiedy rzeczywistość jest inna niż nasze myśli o niej, to czujemy się z tym źle. Bo rzeczywistość nie spotyka się z naszymi oczekiwaniami. Oczekiwania mają zapewnić nam coś, czego nie zapewniamy sobie sami. Ale nasze emocje nie mówią nam o wydarzeniach i okolicznościach, które nas spotykają, mówią nam o nas, o tym co w nas one spowodowały. I pokazują też nam gdzie mamy zmienić nasz sposób myślenia.

Np. jeśli ktoś krytykuje coś co zrobiłaś, powiedzmy, że mocno się nastarałaś, żeby zrzucić parę kilogramów i naprawdę jesteś dumna, ale idziesz na jakieś spotkanie rodzinne i tam ciocia rzuca zdanie: No powiedzmy Magda, trochę się zaokrągliłaś.

Co się dzieje z Twoimi emocjami. Automatycznie prawdopodobnie kurczysz się w sobie, przychodzi smutek albo wkurzenie, żal, zwątpienie że to wszystko jest do… bez sensu :)

I teraz te emocje, nie są skutkiem okoliczności, tylko tego, że wewnętrznie masz zaniżone poczucie lub brak poczucia własnej wartości. Źle o sobie myślisz na co dzień w skrytości ducha. Więc nie ważne ile byś nie schudła i czy okoliczności byłyby takie, że ciocia by Ci powiedziała, Wow ale dobrze wyglądasz, bo i tak wewnętrznie tkwi w Tobie zwątpienie i smutek wynikający z braku akceptacji siebie i braku miłości do siebie i strach, że ktoś to zauważy.

I myśli, które Cię dołują – np. wtedy kiedy jesteś w przymierzalni w sklepie albo widzisz swoje zdjęcie. Myślisz, że twoja wartość jest jakkolwiek związana z tym jak wyglądasz. Dlatego takie wydarzenie na obiedzie rodzinnym powoduje emocje o niskich wibracjach.

Emocje są informacją zwrotną i są zawsze właściwe dla Twojego rozwoju duchowego.

Twoja wyższa jaźń komunikuje się z Tobą m.in właśnie poprzez emocje. Emocje prowadzą nas do prawdy. Kiedy zaczynasz bardziej czuć siebie niż myśleć o sobie, wtedy pozwalasz by Źródło prowadziło Cię do uruchomienia pełni twojego potencjału. Kiedy zaczynasz wsłuchiwać się w siebie i w to co rezonuje lub nie z Tobą, odnajdujesz w sobie spokój, miłość i słyszysz klarowny głos intuicji.

Wtedy nie ma możliwości pójścia w złym kierunku. Wsłuchując się w głos emocji i ufając im w pełni jako głosowi od Źródła, dokładnie widzimy, czujemy, doznajemy ponad zmysłowo, czy to nasza droga, czy zawrócić. Tylko kiedy ignorujemy głos emocji, bagatelizujemy je, racjonalizujemy, wtedy pakujemy się w kłopoty lub nieprzyjemne doznania.

Dlatego właśnie warto jest świadomie poznawać i doświadczać swoich emocji. Aby tworzyć życie, które będzie wyrażeniem pełni potencjału który mamy w sobie jako część Źródła. I by nie wplątywać się w historie opowiadane nam przez umysł, które nie są prawdą  i pozbawiają nas naszej mocy.

Pamiętaj, że Źródło prowadzi Ciebie i mnie w kierunku miłości i obfitości. Robi to za pomocą języka emocji. A my wsłuchując się w nie i idąc za ich głosem nie tylko zmieniamy naszą rzeczywistość, ale też tę dokoła nas bo jesteśmy jednością.

Jeśli to nagranie było dla Ciebie wartościowe proszę Cię o polubienie lub komentarz, podziel się tez „aha momentem”.

Jednocześnie pamiętaj aby obserwować nasz profil bo dzięki temu nie ominą Cię nowe materiały których w najbliższym czasie planujemy znacznie więcej.

 

Uzdrawianie niewspierających wzorcówZwiększanie połączenia z wyższą jaźniąOdblokowanie na finanse i wewnętrzne spełnienie

duchowekursy.pl