Z dzisiejszego odcinka dowiesz się:

– za jakie aspekty fizyczne odpowiada czakra gardła
– za jakie aspekty emocji i zachowań odpowiada ta czakra
– co wpływa na dysharmonię przepływu energii w czakrze gardła
– jak balansować tę czakrę i jak z nią pracować

Jako żywy dowód na to, że praca z czakrą gardła przynosi efekty, zapraszam do wysłuchania odcinka prowadzonego przeze mnie.

Honorata

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE (od Light of Hummingbird)

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE
(od Light of Hummingbird)

***

PRZECZYTAJ

Witam cię w piątym odcinku serii podcastu o czakrach.

Tę serię sponsoruje kolekcja wyjątkowych, naturalnych świec sojowych w ręcznie wykonanej ceramice, z symbolami czakr. Kolekcja ta, a jakże, nosi nazwę wysokie wibracje.. Link do zakupu znajdziesz na naszej stronie – duchowekursy.pl

Każdy zakup to dla nas możliwość docierania do szerszego grona odbiorców z naszym przekazem. Za każde dotychczasowe wsparcie serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i Oli z Light of hummingbird, która te świece tworzy.

W poprzednich odcinkach omówiłyśmy szeroki obraz tego czym są czakry oraz szczegółowo poruszyłyśmy temat czakry podstawy, czakry sakralnej, czakry splotu słonecznego i czakry serca. Jeśli nie miałaś i nie miałeś okazji to zapraszam Cię do tych odcinków.

Ten odcinek poświęcony jest czakrze gardła. I cieszę się na ten odcinek, szczególnie, że omówię dzisiejsze zagadnienie dla Ciebie jako osoba, która kiedyś miała duży problem z wyrażaniem się przez słowa, ciężko mi było sensownie złożyć jedno zdanie i wypowiedzieć je na głos, a także kiedyś bardzo często miewałam bóle gardła, które są oznaką dysharmonii w przepływie energii w tej czakrze. Więcej o mojej historii, a właściwie traumie związanej z występowaniem publicznym, ale też takim przekonaniem, że nie mam niczego ważnego czy wartościowego do przekazania mówiłam w jednym z naszych podcastów, więc tej historii nie będę tutaj powtarzać. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że ten temat mogę dziś tu dla Ciebie poruszyć, bo w sumie mogę powiedzieć, że jestem żywym dowodem na to, że praca z czakrą gardła, taka, jaką Ci dziś tutaj podam, przynosi efekty.

No dobrze, więc Czakra gardła jest określana kolorem niebieskim. Jej oryginalna nazwa to Vishuddha. Jej żywioł to Dźwięk.

Umiejscowiona jest tuż pod gardłem. W miejscu gdzie stykają się kości obojczykowe.

Związana jest ona z Eterem, który według wierzeń filozofów starogreckich jest substancją wypełniającą wszechświat; pierwotną czystą materią, która spaja wszystko co istnieje we Wszechświecie.

Czakra ta to centrum czystości i oczyszczenia. Dla czakry gardła głównym tematem jest PRAWDA i wyrażanie siebie, Swoich myśli, pomysłów, uczuć i emocji.

Obejmuje ona także obszar komunikowania się na wielu płaszczyznach.  I nie chodzi tu tylko o mówienie i słuchanie, ale także o komunikację niewerbalną. Co ważne chodzi o komunikowanie i zewnętrzne i wewnętrzne. Ale też takie czucie w sobie znaczenia – wagi słów i ich wibracji. Zwróć uwagę, że Czystość i Prawda razem służą eliminowaniu zanieczyszczeń. Głównym zadaniem tej czakry jest pomóc Ci odkryć swoją własną czystość i prawdę, a kiedy je odnajdziesz – wyrazić ją.

Czakra gardła współpracuje ściśle w połączeniu z czakrą sakralną. Aby twoje pomysły, twórczość i kreatywność mogły zaistnieć, muszą w jakiś sposób zostać wyrażone. Muszą być zakomunikowane, pokazane. Jeśli Twoje pomysły mają ujrzeć światło dzienne a inni mają je poznać, po prostu muszą być przedstawione światu. Na tym polega właśnie ekspresja. Czakra gardła stanowi takie narzędzie, trochę jak pojazd, dzięki któremu twoje pomysły mogą być realizowane w świecie 3D, czyli w tej naszej rzeczywistości określanej przez przestrzeń i czas.

Fizycznie czakra ta powiązana jest z tarczycą, ustami, językiem, uszami, szyją, ramionami, przysadką mózgową, nosem, szczęką, zębami, dziąsłami, gardłem, tchawicą, barkami i ramionami oraz, co ciekawe dłońmi, bo przez dotyk przecież też wyrażamy emocje.

Afirmacja tej czakry to Mówię.

Kiedy ta czakra jest zharmonizowana, to odnajdujemy i stoimy za własną prawdą, którą jesteśmy w stanie z łatwością komunikować światu.

Jesteśmy też w stanie porozumiewać się z innymi bez problemów. Komunikować różnie nasze emocje i odczucia. Na harmonię tej czakry wskazuje też nasza umiejętność słuchania z uważnością – siebie, swojego ciała czy innych ludzi.

A także, kiedy z otwartością oraz radością wyrażamy naszą kreatywność. Lub kiedy Używamy naszego głosu. Np. kiedy jesteśmy sami śpiewamy, mówimy na głos.

Nie potrafimy kłamać. To jest taki nasz wewnętrzny wykrywacz prawdy, który pomaga nam ją wyrażać.

Wierzymy w to co mówimy.

Kiedy najczęściej dochodzi do zablokowania tej czakry?

Najczęściej do zablokowania tej czakry dochodzi kiedy poddajemy naszą prawdę. Kiedy nie mówimy, myślimy i nie żyjemy zgodnie z nią.

I kiedy inni nie dostrzegają ważności naszej prawdy w związku z tym, nie słuchają nas.

Także plotkowanie i narzekanie może blokować tę czakrę. Kiedy narzekamy to nie jesteśmy spójni z samymi sobą, z tym co mamy w środku. Z jednej strony pragniemy zmiany, z drugiej nie robimy nic w jej kierunku.

Być może nauczono Cię, że najpierw obowiązki, potem przyjemność, a więc dziś nie zwracasz uwagi na pragnienie, robiąc to co uważasz, że powinno się robić.

Chroniczne negatywne myślenie jest jak trucizna którą zanieczyszczasz tę czakrę a przez to zanieczyszczasz siebie.

Jak poznać, że czakra sakralna jest w dysfunkcji?

Pod kątem fizycznym możesz mieć wtedy problemy z głosem, np chrapliwy głos, ból gardła, afty, choroby dziąseł, sztywność żuchwy czy karku lub bardzo twarde miejsca pomiędzy szyją a barkami, skolioza, powiększone węzły chłonne, czy choroby tarczycy. Dzwonienie w uszach czy zapalenie uszu. Natomiast, pamiętaj, że te fizyczne objawy to już jest taki namacalny efekt dużej dysfunkcji w przepływie energii w czakrze gardła. Jakie mogą być inne objawy?

A no takie, że nie wiesz jak wyrazić siebie, np. Zatykasz się często. Zacinasz. Brakuje Ci słów do opisania tego co chcesz. Głos ci drży, skacze, masz gulę w gardle, brakuje Ci oddechu,, aby coś wypowiedzieć lub szybko zalewasz się łzami.

To też te chwile, kiedy nogi są jak z waty, gdy np. masz przemówić publicznie.

Ale też, kiedy doświadczasz depresji i niepokoju, takiego podskórnego oczekiwania, że ktoś Cię oceni a ty się nie będziesz umiała czy umiał obronić, bo np. masz bardzo niską samoocenę lub brakuje Ci wiary w Twoją kompletność i wartość.

Napięcie w szyi i barkach to też często efekt tego, że nie stajemy za sobą i nie wyrażamy siebie, tego co w danym momencie naprawdę przeżywamy.

Uszy, to często nie przyjmowanie prawdy, udawanie, że się jej nie słyszy lub niechęć i brak otwartości do usłyszenia czegoś, jakiejś formy prawdy przed którą uciekasz.

Bóle gardła to np niechęć do mówienia prawdy albo ukrywanie czegoś, niechęć do wypowiedzenia czegoś, Bo np. chcesz być miła, boisz się jak ktoś zareaguje albo tak byłaś wychowywana aby milczeć bo dzieci i ryby głosu nie mają. Powód nie jest ważny, tylko to, że zatrzymujesz tę swoją prawdę, choć ona chciałaby się przez Ciebie wyrazić.

Może to też działać w drugą stronę i możesz zbyt dużo mówić. Zalewać innych potokiem słów, opowieści. Nie pozwalać innym poprzez dominację na wyrażanie ich myśli i uczuć. Lub dużo mówić, obiecywać nawet sobie i łamać te obietnice.

I ostatni taki aspekt, to taki, że chciałabyś się wyrażać inaczej, niż robisz to do tej pory – mówię tutaj o takich sytuacjach, w których zamiast wybrać czas dla siebie np jednak poświęcasz go, choć nie chciałaś, komuś innemu. Częste dopuszczanie do tego też powoduje brak naturalnego i zdrowego przepływu energii w tej czakrze.

No i najważniejsze – co robić aby balansować przepływ energii w czakrze gardła?

Sprawdź która z rzeczy o której wspomniałam, najbardziej u Ciebie wpływa na zamykanie się czakry gardła. Możesz zadać pytanie do swojej wyższej jaźni – czym jest to coś co blokuje pełen przepływ czystości, prawdy, ekspresji?

Możesz spytać – czym się zanieczyszczam?

Co mnie zanieczyszcza?

Dlaczego nie jestem sobą w pełni?

Co przeszkadza mi mówić i zachowywać się tak jak wewnętrznie czuję?

Czego nie słyszę?

Czego boję w prawdzie?

Co blokuje moją kreatywność?

Ponad to, pij więcej wody – pomoże Ci wymyć blokującą energię z gardła. Oczyści je. Wzmocni połączenie pomiędzy czakrą gardła i sakralną.

Czakra ta to kolor niebieski, więc patrz częściej w niebo, zwłaszcza, gdy jest ono bezchmurne.

Ponieważ ta czakra jest powiązana najbardziej z dźwiękiem – muzykoterapia jest tu  wskazana. Śpiewaj, słuchaj muzyki, graj na różnych instrumentach.

Śpiewanie mantry Ham.

Śmiej się częściej i częściej rób to co sprawia, że się śmiejesz.

Ziewaj. Tak dokładnie, ziewanie wspomaga otwieranie się czakry gardła.

A jeśli masz problem z wyrażaniem się słownie, możesz też prowadzić dziennie, lub notatnik który pomoże Ci uporządkować myśli i słowa.

Używaj roślin, które wspomagają tę czakrę w postaci jakiej chcesz. Eukaliptus, kolendra, ogórecznik, mięta, koniczyna, cebula, wszelkie zioła powiązane z Merkurym.

Noszenie niebieskich kryształów np. turkus, niebieski agat, niebieski topaz, apatyt, lapis lazuli. Otaczanie się kolorem niebieskim czyli np. zakładaj na siebie niebieskie chusty, pomaluj sobie ściany, kupuj kwiaty itd.

Ćwicz mówienie. To ćwiczenie jest ściśle powiązane z czakrą gardła.

Być może potrzebujesz w ogóle nauczyć się wypowiadać z odwagą, lub mówić zgodnie z Twoją wewnętrzną prawdą. Być może dziś boisz się wyrażać siebie a może robisz to zbyt stanowczo, brutalnie i potrzebujesz w to włożyć miłość i współczucie?

Gdy ćwiczysz mówienie, pytaj się siebie

czy to co chcesz powiedzieć jest prawdą?

Czy to wniesie coś dobrego? Co?

Czy nikogo nie skrzywdzę?

Jeśli mogę, to co chcę spowodować mówiąc to? Co ma mi to dać? Być może możesz to zaspokoić inaczej niż mówiąc to co ma kogoś skrzywdzić.

Albo może możesz powiedzieć to trochę inaczej, nadal wyrażając prawdę.

Sprawdź też swoje relacje. Otaczaj się ludźmi, którzy przyjmują prawdę, akceptują twoją autentyczność i sposób ekspresji abyś mogła i mógł poczuć się swobodnie w wyrażaniu siebie.Takich którzy Cię widzą, słyszą i rozumieją nawet jeśli masz inną perspektywę i w różnych kwestiach macie odmienne zdania czy poglądy.

Życzę Ci pięknej równowagi tej czakry, która doprowadzi Cię do życia w Harmonii z całym światem i wszystkim co w nim jest. Przede wszystkim jednak do wyrażania siebie w zgodzie z tym co czujesz, w co wierzysz i za czym stoisz.

Na koniec, zapraszamy Cię do opisu tego video gdzie znajdziesz link do kolekcji świec wysokie wibracje. Lub bezpośrednio do strony duchowekursy.pl

Do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu wysokie wibracje.