W dzisiejszym odcinku odpowiadam na pytania:

  •  za jakie obszary Twojego ciała odpowiada czakra sakralna
  • za jakie obszary życia odpowiada ta czakra
  • jak możesz rozpoznać, czy czakra sakralna jest w zdrowym przepływie
  • jak balansować czakrę sakralną

Sylwia, Honorata

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE (od Light of Hummingbird)

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE
(od Light of Hummingbird)

***

PRZECZYTAJ

Czakra sakralna

W poprzednim odcinku rozpoczęłyśmy cykl dotyczący 7 czakr. Chcemy Ci tylko przypomnieć, że w odcinku 54 mówiłyśmy więcej o szerokim podejściu do tematyki czakr, czym one są i w czym mogą wspierać. Poruszyłyśmy też szczegóły dotyczące czakry podstawy. Jeśli więc nie słuchałaś i nie słuchałeś tego odcinka, to zapraszamy Cię najpierw do niego.

Tytułem przypomnienia wspomnimy tylko, że każda z czakra ma swój cel i odpowiedzialna jest za specyficzny rodzaj wyrażania energii życiowej poprzez odpowiednią wibrację. Każda z czakr zarówno przyjmuje jak i nadaje energię.

Celem nadrzędnym odblokowywania, balansowania czy wprowadzania czakr w ich naturalny stan oświecenia czy też krystalizacji, jest otwarcie się na nadprzyrodzoną moc duchową pochodzącą od Źródła i połączenie się z nią.

W tym odcinku przyjrzymy się bliżej czakrze sakralnej czy też krzyżowej.

Czakra sakralna jest określana kolorem pomarańczowym. Jej oryginalna nazwa to Svadhisthana – co w wolnym tłumaczeniu oznacza – miejsce w którym się mieszka. Tu mieszkają emocje. To jest królestwo emocji. Umiejscowiona jest ok. 5 cm pod pępkiem, na granicy owłosienia łonowego. Jest to też pierwsza czakra która ma stronę przednią i tylną. Czakra sakralna bowiem jest skierowana na dół.

Dla przypomnienia jeszcze  – Kiedy czakra nie jest zbalansowana oznacza to, że nie wpuszcza do siebie odpowiedniej ilości energii. Zaczyna się zamykać, nie nadaje ani nie odbiera odpowiedniej ilości energii przez co zaczyna się zmieniać jej wygląd oraz dźwięk.

I wszystko co jest z nią związane także zaczyna ulegać zaburzeniu.

Fizycznie czakra ta powiązana jest z miednica, organami płciowymi, nerkami, pęcherzem; wszystkimi płynami jak krew, limfa, soki trawienne, sperma.

Dla czakry sakralnej głównym tematem jest zmysłowość i kreatywność, przepływ i moc osobista oraz to jak tworzymy relacje z innymi i swoim Wewnętrznym dzieckiem. Czy w Twoim życiu te tematy są uporządkowane i wyzwolone?

Czy np. starasz się kontrolować innych, czy dajesz kontrolować siebie czy sama się kontrolujesz?

Czy umiesz żyć z lekkością i w zgodzie z własną naturą? To właśnie ona wspiera lub nie procesy twórcze dotyczące różnych sfer, także tworzenia w relacji z innymi. Ale skupia się też na pasji, ciekawości, przyjemności, głębi emocjonalnej, radości z tego co robimy, co znowu wpływa na zdrowie mentalne i fizyczne.

Ta czakra i jej stan równowagi pomagają w przejściu ze stanu przetrwania w stan odczuwania przyjemności.Lekcją życia poprzez tą czakrę jest wykorzystywanie emocji do łączenia się z innymi bez utraty swojej tożsamości oraz zdrowe wyrażanie swojej kreatywności i seksualności.

Afirmacja tej czakry to “Czuję” 

Kiedy ta czakra jest zbalansowana to nie masz problemów z kreatywnością, idzie Ci to łatwo i we flow. Twoje życie seksualne jest zdrowe i satysfakcjonujące. Czujesz się zmysłowa i atrakcyjna czy seksowny i atrakcyjny. Nie masz problemu w pokazywaniu uczuć, masz pełną otwartość na ich odczuwanie. Masz lekkość w odczuwaniu przyjemności i radości w życiu.

Jak rozpoznać jaki jest stan twojej drugiej czakry? Czy potrzebujesz nad nią popracować?

Jak poznać, że czakra sakralna jest w dysfunkcji?

Po pierwsze masz duże wyzwanie z cieszenia się życiem i umiejętnością bawienia się w nim, radości. Jesteś zbyt poważna czy poważny, nie masz dystansu do życia i siebie.

Po drugie uwielbiasz rutynę i jest Ci z tym dobrze. Np. zawsze jesz to samo, uwielbiasz nosić te same rzeczy, nigdy nie zmieniasz trasy do pracy itd.

Masz wyzwania z pieniędzmi i utożsamiasz swoją wartość lub siłę z nimi.

Godzisz się np. na mniej, by zadowolić drugą stronę w związku. Ogólnie wchodzisz w relacje z innymi ludźmi, zwłaszcza te gdzie dochodzi do nadużycia siły, do poddania którejś strony i oddania jej części komuś innemu, wpływają niezwykle mocno na zablokowanie tej czakry.

Kiedy powtarzasz sobie lub innym, że nie jesteś twórcza, czy kreatywna. Weź pod uwagę, że żyjąc już tworzysz. Każdy z nas coś kreuje. A kiedy przestajesz w to wierzyć, to jest mocny znak, że druga czakra potrzebuje twojej uwagi.

Lub jeśli jesteś osobą, która uwielbia kontrolować sytuację lub innych. Działasz tylko według planu, a bez niego ani rusz. Nie ma w tobie spontaniczności, nie można Cię zaskakiwać i robić niespodzianek. Definitywnie w czakrze sakralnej jest osłabienie. Dlaczego? Czakra sakralna jest mocno powiązana z żywiołem wody i chodzi w niej o puszczenie strumienia.

Kolejną oznaką jest jakakolwiek dysharmonia związana z seksualnością. Możesz się wstydzić, unikać intymności nie tylko z drugą osobą, ale w stosunku do siebie np. ubierać się szybko i nie patrzeć na siebie, zakrywać wszystko co możliwe, odrzucać swoje potrzeby i odczucia w tej sferze lub je ośmieszać. Lub w drugą stronę możesz się starać mocno epatować swoją seksualnością przez ubiór, zachowanie to, co mówisz. Możesz często oglądać np. filmy porno itd.

Wszelkie schorzenia płciowe, seksualne, urologiczne i zaburzenia, także dają jasno do zrozumienia, że druga czakra potrzebuje uzdrowienia i balansu.

Np. u kobiet np. endometrioza.

Kiedy najczęściej dochodzi do zablokowania tej czakry?

Wtedy kiedy ktoś próbuje nas kontrolować i ograniczać z zewnątrz – głównie w dzieciństwie.

Oraz wtedy kiedy świadomie nie zajmiemy się tym, że ktoś próbował nas kontrolować i nie zintegrujemy tego aby przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Uczy się nas, że nie możemy być sobą i mamy się ograniczać. Powstrzymywać ekspresję, emocje, pasję do życia. Przestajemy słuchać naszego głosu wewnętrznego. Najlepiej robić to, co podoba się innym. Większość relacji jest tak budowana. NA zasadach współzależności. Która ogranicza.

Także wtedy kiedy powstrzymujemy się od rozwoju, od spełnienia naszych pragnień. A co za tym stoi powstrzymujemy także rozwój wszechświata.

Co zrobić, żeby ją zbalansować?

Możesz pić sok pomarańczowy lub jeść więcej pomarańczy czy mango, papaję, papryczkę chilli, figi, bataty masło orzechowe, melony, oliwki, dynię, marchewkę.

Możesz oczywiście otaczać się tym kolorem, ubierać się w niego, czy posiadać jakieś rzeczy w tym kolorze.

Możesz też poszukać zajęcia, pasji, która sprawi, że zaczniesz bardziej aktywnie żyć. Bo tak ruch, wspiera zbalansowanie tej czakry.

Wszelkie aktywności związane z wodą lub pobudzaniem zmysłowości czy przepływu energii są mile wskazane. Np taniec, joga czy windsurfing.

Odpuścić emocje, które trzymają Cię w starym, to także droga do odzyskania balansu w tej czakrze.

Pozwoli Ci to osadzić się emocjonalnie z powrotem w sobie i wyrażać się w pełni. Do tego aby nauczyć się wyrażać emocje ale też pobudzić i wzmocnić kreatywność pomoc Ci może zapisywanie sobie w dzienniku różnych obserwacji na swój temat czy wglądów w swoje własne ja.

Innym sposobem jest robić sobie takie wodne rytuały pod prysznicem lub w wannie. Kiedy wyobrażasz sobie jak ciepła woda oczyszcza twoja drugą czakrę i zostawia ją w pięknym pomarańczowym kolorze oczyszczoną.

Puść sobie do tego muzykę, zanurz się w wodzie, czy puść ciepłą wodę na siebie i pozwól sobie na odczuwanie emocji i przyjemności oraz pasji.

Pamiętaj, że żywiołem tej czakry jest woda. Emocje, pasja płyną i zalewają nas podobnie jak ona. Zmieniają także stan podobnie jak woda.  To oczywiście są proste sposoby, które mogą pomóc Ci zbalansować tę czakrę.

Przede wszystkim pamiętaj, że stan równowagi czakr i pełnego zdrowia, jest naturalnym stanem istnienia. Równowaga czakry oznacza jej pełne oświecenie. Jeśli nie jest ono pełne oznacza to blokadę.

Aby ją odszukać możesz podczas medytacji zadać pytania np.

Dlaczego nie pozwalam sobie na odczuwanie przyjemności?

Co powstrzymuje mnie od wyrażania emocji?

Co moim zdaniem jest złego w zmysłowości?

Co mnie przeraża w korzystaniu z mojej wewnętrznej mocy?

Możesz też usiąść i wyobrazić sobie jak wygląda twoja czakra sakralna. Jaki ma kształt, zapach, kolor?

Co ona sama Ci przekazuje?

Co czujesz że możesz zrobić aby poprawić jej obecny stan?

Potrzebujesz przywrócić jej kolor, który otworzy ci światło,śmiech, radość, dziecięcy zachwyt

Możesz to np. robić poprzez skupianie się w ciszy i głęboki oddech aż do dolnego odcinka pleców, przy odpalonej pomarańczowej świecy na miejscu w którym znajduje się czakra i wyobrażaniu sobie jak staje się ona czysto pomarańczowa.

Przede wszystkim twórz, kreuj. Pokaż na zewnątrz to, co wypływa z Ciebie. Nie ważne czy są to obrazki, wyszywanki, piosenki, granie na czymś, wiersze, wpisy na blogu, video, czy posty motywacyjne. Być może tworzysz coś, co wydaje Ci się mało twórcze. Może pomagasz innym tworzyć relacje, lub je rozwijać. Może gotujesz? Albo budujesz czy projektujesz?

Tak długo jak to wychodzi z Ciebie i tylko z Ciebie, to jest twoja kreacja.

Zadbaj o swoje relacje i naucz się jak pozwalać innym istnieć w ich pełnej mocy przy Tobie oraz sobie istnieć w pełni swojej mocy przy nich w tym samym czasie. Rozumiejąc, że tylko tak możesz z kimś tworzyć pełną relację. Nie ma tu konfliktu interesów. Możesz być sobą i mieć siebie w pełni i tworzyć relację, która wnosi do Wszechświata niezwykłe doświadczenie pełni mocy i wsparcia, które wspiera kreację.

Pozwól sobie na przyjemność zmysłową i seksualną. Zacznij w pełni odczuwać  przyjemność zmysłami węchu, smaku, dotyku, słuchu, wzroku.

Ale też pozwól sobie na puszczenie emocji. Odczuwanie przyjemności ciałem, umysłem i duszą. Nie hamuj się w żaden sposób, który przychodzi do ciebie jako forma odczuwania przyjemności. Upewnij się tylko, że nie sprawia to bólu nikomu innemu.

Włącz spontaniczność.

Pamiętaj, że intencja Twojej obecności tutaj zawiera w sobie życie pełnią. I masz do spełnienia ważny cel duszy. Nie możesz tego osiągnąć odcinając się od emocji. Nie możesz tego osiągnąć bez podążania za pasją.

Twoje życie potrzebuje być pełne pasji. I oddania się emocjom, relacjom,zmysłowości i  tworzeniu.

Jesteś tu po to aby wyrażać się w ten sposób w ciele i żyć kompletnie i bez ograniczeń.

Na koniec , zapraszamy Cię do opisu tego video gdzie znajdziesz link do kolekcji świec wysokie wibracje. Możesz świece czakrowe kupić w zestawie lub pojedynczo, jeśli czujesz, że jakaś szczególnie może Cię wesprzeć w uzdrawianiu i udrażnianiu przepływu.

Pamiętaj proszę, że kiedy te świece goszczą w Twoim domu, to my możemy dzięki temu docierać do większej ilości osób przez Twoje wsparcie. Ponad wszystko życzymy Ci z serca wiele odwagi do sięgania po to, co nowe oraz wiary w to, że coś większego od Ciebie zadba o resztę.