W swoje książce o potędze podświadomości Joseph Murphy napisał:

Podświadomość ma niezawodne sposoby na rozwiązanie każdego problemu.

Jak sprawić, aby to twierdzenie stało się realne w Twoim codziennym życiu? BA! Do tego, jak sprawić, aby każde rozwiązanie problemu było pomyślne, przebiegło szybko, sprawnie i po Twojej myśli?

Podświadomość, to taka niezwykła przestrzeń, do której nie masz wstępu, dopóki świadomą częścią swojego umysłu nie zaczniesz pracować nad dostępem do niej. To ona zawiera w sobie wszelką magię i w niej można umieścić jeszcze więcej czarów, które będą kreowały Twoją rzeczywistość w świecie materialnym.

Z dzisiejszego odcinka podcastu WYSOKIE WIBRACJE dowiesz się:

– czym jest podświadomość

– czym jest świadomość

– skąd biorą się obecne programy w Twojej podświadomości

– jak odróżnić świadome myśli od podświadomych przekonań i wzorców

– jaką pracę musisz wykonać, aby zrozumieć to, co ukryte w podświadomości

– jak przeprogramowywać definicje z podświadomości, które Cię nie wspierają na te wspierające

Treść dzisiejszego odcinka to skondensowana w pigułce wiedza na temat podświadomości i tego, jak warto z nią pracować na co dzień. Tym tematem mam nadzieję zwrócić Twoją uwagę na potęgę, do której masz dostęp, abyś wiedział i wiedziała, że już nie musisz szukać na zewnątrz tego, co od dawna nosisz w sobie.

Życzę Ci odkrycia mocy wewnętrznej,

Honorata

***

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI SPOTIFY

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

Uzdrawianie niewspierających wzorcówZwiększanie połączenia z wyższą jaźniąOdblokowanie na finanse i wewnętrzne spełnienie

duchowekursy.pl

***

PRZECZYTAJ

W jaki sposób sprawić, żeby twoja podświadomość działa na twoją korzyść. Czym jest w ogóle podświadomość i w jaki sposób możesz wykorzystywać jej potęgę w życiu codziennym? O tym będzie w dzisiejszym odcinku podcastu wysokie wibracje. I żeby długo nie rozpoczynać to od razu przejdę do konkretów. Dlatego, że umysł składa się z kilku aspektów. Oczywiście nie mówię od tej strony biologicznej, tylko od tej strony psychologicznej. Na pewno słyszałaś o takim porównaniu umysłu do wielkiej góry lodowej, gdzie wszystko to, co jest ponad powierzchnią wody to jest Twoja i moja świadomość, czyli jakieś 5 do 10% całego umysłu i wszystkiego tego co jest dostępne dla ciebie na teraz.

Natomiast te 90-95% to jest wszystko to, co znajduje się pod powierzchnią. Czyli inaczej mówiąc to jest ten cały zbiór w Twojej podświadomości. No i w tej podświadomości zaczyna się największa magia, dlatego że tam zawiera się bardzo dużo pięknych rzeczy, które będziemy sobie teraz odkrywać i które po zrozumieniu ich będą służyły jeszcze bardziej na Twoją korzyść do realizowania i materializowanie sobie życia takiego o jakim marzysz. Twoja świadomość, czyli wszystko to co jest ponad powierzchnią, to są między innymi: twoje obecne myśli, to są też wszystkie te impulsy, które jest w stanie przyjąć twoja świadomość. Wszystko to co spływa z zewnątrz do Ciebie, najpierw wpływa do świadomości. I przez to co jest zakorzenione w podświadomości Ty możesz wybrać co do Ciebie wpada głębiej i co zostanie a co zupełnie odrzucasz od razu.

I teraz jeśli chodzi o podświadomość, to tam, znajdują się na ten moment głównie wszystkie przekonania, wszystkie głębokie wzorce i wierzenia, które są podparte emocjami. I emocje są do wszystkich tych doświadczeń, które nabyłaś. Szczególnie w tym wieku od 0 do 7 lat na bazie doświadczeń, który przyjęłaś jako prawdziwe, jako swoje. Czy one są prawdziwe dla kogoś innego czy nie? To już jest inna kwestia. One są po prostu prawdziwe dla ciebie. ponieważ w coś co się wydarzyło uwierzyłaś i nadałaś temu jakąś emocje i na bazie tego połączenia powstała dla ciebie definicja na konkretną rzecz, na konkretne zdarzenie. Więc na przykład, jeśli jako dziecko obserwowałaś, że Twoi rodzice ciężko pracują, to prawdopodobnie mogłaś uzyskać takie przekonanie i taki wzorzec, że ciężka praca przynosi fajne pieniądze albo, że ogólnie ciężka praca przynosi pieniądze.

W związku z tym, nawet teraz pracując na to, żeby żyło Ci się łatwiej może się okazać, że pieniądze trzymają się Ciebie dłużej tylko w momencie, kiedy pracujesz na niej ciężko. I kiedy jednak jest tak, że nie dajesz sobie tego potwierdzenia, że dana praca była właściwa. Czyli inaczej mówiąc, dla podświadomości była ciężka i pieniądze były zyskane trudem, to wtedy takie pieniądze mogą szybko ulatywać. Na przykład z Twojego konta, więc wracając tutaj mamy taki prosty przykład głęboko zakorzenionego przekonania na temat jakiejś definicji na życie. Możesz mieć takie przekonanie, że ludzie się nie zmieniają.

I to jest też przekonanie nabyte prawdopodobnie w wieku od 0 do 7, gdzie słyszałaś, że rodzice albo znajomi Twojej rodziny mówili „ten to się nigdy nie zmienia”. „On się nigdy nie zmieni”. „Nie ważne co mu się powie i tak się nigdy nie zmieni, cały czas będzie nieodpowiedni” I na bazie tego zasłyszanego od kogoś innego przekonania, że ludzie się nie zmieniają, możesz mieć też takie przekonanie nie tylko na temat innych ludzi, ale też na temat samej i samego siebie. Czyli możesz być osobą, która weszła już w rozwój osobisty i możesz mieć świadomość, że pragniesz zmiany, ale z jakiejś na razie nieodkrytej dla Ciebie przyczyny a ona leży w podświadomości.

Mimo pozornych zmian, cały czas masz wrażenie, że wracasz do starego, że jednak jest coś w tobie co przyciąga Cię do starych przekonań, do starych wierzeń.

Dlaczego tak się dzieje? Właśnie dlatego, że taki wzór, taki schemat masz zapisany w podświadomości. I teraz będę mówiła później w jaki sposób możesz odkodować te stare zapisy. Natomiast na teraz najważniejsze jest, żebyś umiała rozpoznać co jest myślą, która dzieje się tu i teraz na bazie doświadczenia, które jest przed tobą, a co jest przekonaniem, czyli tym zakorzenionym w mierzeniem, które jest jeszcze głębiej pod powierzchnią. Czy przekonania nabywamy tylko w tym wieku od 0 do 7?

Otóż nie, one też są nadpisywane później na te kody, które już mamy przez inne większe zdarzenia w naszym życiu w późniejszych latach. W momencie, kiedy zmieniasz na przykład szkołę, w momencie, kiedy poznają jakąś ważną osobę dla Ciebie, kiedy dojrzewasz, w momencie kiedy idziesz po raz pierwszy do pracy i tak dalej i tak dalej. Masz jakąś bazę, która została zbudowana w tym wieku od 0 do 7 a później masz możliwość cały czas, do teraz i dużo, dużo później, masz możliwość nadpisywania innych kodów. I to jest niezwykła moc podświadomości dlatego, że na pewno też słyszałeś i słyszałaś o tej potrzebie oduczenia się czegoś starego na rzecz wpuszczenia do siebie i pozwolenia na przyjście czegoś nowego. Dokładnie na tym polega praca z podświadomością.

Najpierw musisz zauważyć wzorzec, który Ci nie służy i schemat, który sprawia, że cały czas jest coś pod górę, żeby móc zastąpić ten wzorzec innym, który będzie Cię wspierał, który będzie podparty przede wszystkim innymi, pozytywnymi wspierającymi emocjami. No dobrze, to co jeszcze jest w podświadomości? W podświadomości są wszystkie nasze funkcje życiowe i sterowanie nimi. Czyli przykład oddychanie, trawienie, chodzenie, nawet jazda samochodem. Bardzo dużo tych funkcji życiowych jest zapisany w podświadomości, więc nie musisz o nich świadomie myśleć na co dzień po to, żeby one się działy. Natomiast, jeśli masz czasem tak, że masz wrażenie, że zapominasz oddychać, bo, na przykład w pracy jesteś zajęta, jest dużo na głowie i nagle brakuje Ci oddechu. To jest ten moment, w którym musi tę rolę przejąć świadomość.

Widzisz ten całym mindfulness o którym mówi się w Internetach i pisze się tak dużo na różnych portalach to, to jest właśnie zmiana tych niewspierających nawyków na te wspierające i rozwijające, które pozwalają nam na poszerzenie tej przestrzeni świadomości i wpuszczenie w podświadomość jeszcze więcej mocy. No i po co nam to poszerzenie?

Zobacz podświadomość nie odróżnia tego co jest prawdą, od tego co jest iluzją. W związku z tym, na przykład podświadomość nie odróżnia materii od fali albo na przykład podświadomość nie odróżnia tak od nie, więc na pewno słyszałeś i słyszałaś o tym, że jak mówi się sobie na przykład nie chce zachorować to podświadomość słyszy tylko chorować. W związku z tym przeciąga więcej tego o czym myślimy. O ile możemy właśnie przez takie rozumienie podświadomości mocno ją demonizować, to zobacz od drugiej strony jaka możliwość tutaj leży.

Wszyscy którzy powiększają swoją świadomość, już umieją korzystać z tej mocy dlatego, że to proste, żeby do danej myśli, która jest mocno wspierająca dołożyć emocje. Przy takiej świadomej pracy łączenia myśli z emocjami jesteśmy w stanie przekierować do podświadomości, robiąc to regularnie, nowy wzorzec. I ten nowy wzorzec będzie budował w nas samych, w naszym umyśle, w naszym DNA, w naszych komórkach, nowe wibracje. Te nowe wibracje nie mają innego wyjścia jak tylko przyciągać więcej wszystkiego tego co jest z nimi kompatybilne do nas.

Podświadomość to jest tak zwany bank wspomnień. Tak jak mówiłam wcześniej w niej zachowane są wszystkie kody na bazie naszych doświadczeń. I mówię tutaj o kodach nie tylko z dzieciństwa. Mówię tutaj też o kotach, które są z poprzednich wcieleń.  Są takie techniki na przykład hipnozy, ale też takich prostych pytań do podświadomości, podczas stanu medytacji, gdzie na zadane pytanie podświadomość od razu wyrzuca odpowiedź. Wyrzuca odpowiedź na przykład w postaci jakiegoś słowa, w postaci jakiegoś obrazu, w postaci reakcji ciała.

To wszystko jest zapisane w naszej podświadomości i nawet jeśli wydaje się niedorzeczne, nieuzasadnione i jakieś dziwne, to jest to cały czas w jakiejś formie z nas. O ile świadomość nie ma takiej mocy, żeby widzieć to, co jest w podświadomości, o ile podświadomość i jej tam, czyli świadomości nie wpuści, to nadal ważne jest żeby te dwa umysły, tak zwane, chociaż to jest nadal jeden umysł o dwóch różnych umiejętnościach, żeby one ze sobą współpracowały. Dlatego, że zobacz. Świadomość widzi emocje, które są tu i teraz. Jest świadoma czegoś co jest na bazie zdarzenia, które jest przed Tobą w tym momencie. Nie zwiększając pola wiadomości, prawdopodobnie będziesz taką osobą, która będzie reagowała na bazie zapisanych w podświadomości kodów.

Takich kodów, które są niewspierające, które sprawiają, że głębiej wchodzi się w emocje niewspierające, złe, negatywne, nieprzyjemne ogólnie. Świadoma praca z podświadomością pozwala nam, żeby wybrać inną reakcje na dane nieprzyjemne zdarzenie dlatego, że rozwijając swoją świadomość, poszerzając ją, dochodzimy do momentu, w którym wiemy, że wybór tu i teraz, przed którym stoimy, da nam kolejny efekt w przyszłości. W związku z tym, jeśli wybierzemy reagowanie w sposób wybuchowy, to przyciągniemy więcej takiej wibracji do siebie w przyszłości. Natomiast jeśli bardziej świadomie wybierzemy reakcję z pozycji spokoju, neutralności, akceptacji i miłości, to więcej takich wibracji przyciągniemy do siebie w przyszłości. Podświadomość ma tę kolejną zdolność do tego, żeby widzieć rozwiązania i warianty.

Takie warianty przyszłości przed podjęciem działania. W związku z tym, jeśli świadomość i podświadomość współpracują ze sobą, podały sobie rękę i mówią „Dobra to teraz działamy na rzecz tego człowieka”. To wtedy zyskujesz możliwość widzenia tych wariantów od razu w momencie, kiedy zadasz Twojej podświadomości pytanie, ona Ci od razu odpowie. Natomiast jeśli jesteś osobą, która jeszcze nie pracuje z poszerzaniem tej świadomości swojej, to wtedy będziesz tylko widziała to, co jest efektem Twoich wyborów.

Czyli będziesz widziała więcej tego, co jest tu i teraz, bez takiej możliwości wejrzenia głębiej. I to co jeszcze fajnego ma w sobie podświadomość, to jest umiejętność realizowania celów, bez względu na to czy świadomość bierze w nich udział czy nie, czy bierze udział w tej realizacji czy nie. To Twoim świadomym zadaniem jest przeprogramowywanie swojej podświadomości na to, aby widziała więcej wspierających, motywujących i podnoszący na duchu wzorców, po to, żeby mogła Ci służyć. Dlatego, że zobacz, skoro podświadomość realizuje jakieś cele, to może Twoim świadomym celem jest zyskać więcej klientów, być może twoim świadomym celem jest odłożyć więcej na wymarzony samochód, być może twoim świadomym celem jest być osobą szczęśliwą, ale w podświadomości są zapisane inne kody. Może się okazać, że zamiast świadomie reagować na sytuacje,

które są przed tobą tu i teraz, będziesz raczej wpadać w pułapkę podświadomości do momentu, w którym nie powiesz sobie dobrze, to ja teraz podwijam rękawy i decyduje się przeprogramowywać krok po kroku wszystko to, co wywala podświadomość.  I chyba po raz trzeci już wspomnę o tym, żeby tak mocno nie demonizować podświadomości dlatego, że to jest też miejsce, w którym znajduje się nasza kreatywność. Jeśli będziemy mieli mocno zaśmieconą świadomość, przez wszystko to, co wpływa do nas z zewnątrz.

Jeśli będziemy robili więcej miejsca na to, co jest śmieciowe, tym mniej będziemy mieli możliwości czytania z podświadomości tego, co się w niej znajduje. I to nie jest tak, że znajduje się w podświadomości tylko to co jest niewspierające. Spójrz teraz oczami swojej wyobraźni na tą górę lodową o której wspomniałam na początku, patrząc na nią z boku wyobraź sobie taką cyrkulację. Wyobraź sobie coś, co krąży dookoła. Taka strzałeczka, która płynie od góry, do samego dołu i robi się z tego takie koło. W pewnym momencie, możesz zrobić taki przerębel w Twojej świadomości i tą dziurą wypuszczać wszystko to, co Cię nie wspiera.

Możesz to nawet wręcz na początku wypychać siłą, natomiast z drugiej strony tego lodowca również, w świadomości, czyli w tym co jest nad poziomem wody również zrobić dziurę i tam wpuszczać tylko to, co cię wspiera i wzmacnia.  O ile ten obieg, który dzieje się na razie dookoła, dzieje się cały czas, tak w tym samym momencie, kiedy są te dwie dziury jedna po prawej druga po lewej stronie to możesz też zauważyć jak z jednej strony ucieka, bo sama to na razie wypychasz wszystko to co jest czarne, wszystko to co jest mocno szare i to coś sobie ulatuje z tej wielkiej góry. Natomiast wszystko to, co jest światłem, co jest białe, co jest różowe, co jest fioletowe wpływa przez ten otwór, który zrobiłaś do środka. I on zasila tą Twoją górę.

Ta prosta wizualizacja to już jest jeden ze sposobów na to, aby przeprogramowywać swoją podświadomość. Nie zrobisz tego inaczej niż przez otwarcie swojej świadomości i poszerzanie jej. Dlatego, że to Twoja świadomość jest odpowiedzialna za to, co przyjmuje dla siebie na dłużej, a co zupełnie odrzuca. I o ile będąc z dzieckiem, mogłaś nieświadomie przyjąć pewne wzorce i przekonania do siebie, to dziś, jako osoba dorosła nie masz już za bardzo miejsca na to, żeby zrzucać wszystko na to programowanie jak byłaś dzieckiem, czy na rodziców jak byłaś jeszcze nieświadoma mocy swojego umysłu.

Najprostszym sposobem, poza taką wizualizacją, która oczywiście jest tylko takim wspierającym sposobem, jest przyjrzenie się bliżej wszystkiemu temu w co wierzysz do tej pory. W naszym życiu jest kilka sfery którym warto się przyjrzeć. Jest na przykład sera finansów, sfera biznesu lub też sfera kariery. Jest też sfera zdrowia, jest sfera relacji, sfera poświęcona tylko Tobie, czyli coś takiego jak czas wolny, hobby. Twoim zadaniem jest wziąć główne definicję tych sfer na tapetę, wypisać sobie to w co wierzysz teraz. W jaki sposób patrzysz na różne elementy życia na teraz. Zaczynasz od ogółu, bo w tych ogólnych definicjach kryje się najwięcej odpowiedzi z podświadomości.

Na przykład zadajesz sobie pytanie: „w co wierzę, jeśli chodzi o zdrowe odżywianie?” „Czym jest dla mnie zdrowe odżywianie?”  W co wierzę jeśli chodzi o regularne ćwiczenia?” „Czym jest dla mnie dbanie o swoje ciało?” „Czym jest dla mnie zdrowie?” „Z czym kojarz€ zdrowie?” „Jak patrzę na zdrowie?” „Jak dbam o zdrowie?” I o ile to jest tylko mała część jednej sfery Twojego życia, to Twoim zadaniem jest po prostu przysiąść i wykonać sporą pracę nad wypisaniem sobie różnych definicji, które są w tym momencie zapisane w twojej podświadomości w twoich kodach. To czarno na białym pokaże Ci co kieruje twoim życiem w tym momencie.

I żeby były jasne…

To jest ten moment, w którym na powierzchnię, do świadomości wydobywasz to co jest pod powierzchnią. Dlatego, że dopiero od tego momentu, kiedy będziesz wiedziała co jest tam głębiej, będziesz mogła zacząć pracę nad przeprogramowywanie się. Oczywiście to nie będzie taka praca, że teraz sobie na karteczce obok napiszesz czym od dzisiaj jest dla ciebie zdrowie, dbanie o siebie, zdrowe odżywianie i tak dalej i tak dalej. Bo najważniejszą częścią tego zadania jest uświadomienie sobie emocji jakie kryją się pod tymi definicjami. To jakie to są definicje to jest dopiero pierwsza część zadań a druga rzecz to jest uświadomienie sobie co się kryje pod tym jaka emocja pod tym leży, nawet czytając na głos jakąś definicję, będziesz mogła sama dla siebie i sam dla siebie zweryfikować, czy ta definicja jest prawdziwa, czy ona naprawdę jest w twojej podświadomości, czy może jednak coś próbowało to koloryzować. Być może z jakiejś strony, od strony świadomości, próbowałaś już coś ubrać w różowe okulary, żeby to było takie piękne i wzniosłe. Ale zadaniem najprawdziwszym dla Ciebie jest, żeby przyjrzeć się i spojrzeć na to z odwagą, bo nie ma nic złego w tym jakie definicje masz w tym momencie. To jest tylko dla ciebie informacja zwrotna co możesz zrobić z tym na teraz.

I gdy będzie już dla Ciebie jasne i jakie emocje kryją się pod konkretnymi definicjami na różne sfery Twojego życia i różne elementy w Twoim życiu, tym łatwiej będzie CI stworzyć nowe definicje. Definicje, które będą Twoje. Nie chodzi o to, że masz wymyślać koło na nowo. Tutaj chodzi o to żebyś zaczerpnęła nowe wzorce z tego co już wiesz o sobie, o świecie i zrobiła też takie miejsce na magię. Czyli dała sobie możliwość odczucia tego, czego jeszcze materialnie fizycznie nie doświadczyłaś. Im częściej będziesz sobie pozwalała na takie doświadczanie emocjonalne, tym szybciej ten nowy program zakorzeni się w twojej podświadomości. I tak jak mówiłam wcześniej, nie będzie miał innego wyboru jak tylko przyciągnąć do ciebie zbieżne wibracje. Szybkie podsumowanie na teraz, bo już wiesz jaką moc ma Twoja podświadomość i co możesz dla siebie zrobić w kontekście połączenia tych części Twojego umysłu, czyli świadomości i podświadomości, po to, żeby działały razem, współpracowały na Twoją korzyść.

Pamiętaj więc, że Podświadomość ma w sobie wszystkie przekonania wzorce i wierzenia, które są głęboko zakorzenione i do których przypisane są różnego rodzaju emocje, dopasowane na bazie interpretacji. Podświadomość więc szybko reaguje i potrafi też utrzymać wszystkie nasze funkcje życiowe, bez udziału świadomości. Natomiast podświadomość nie odróżnia materii od fali, więc nie wie czym jest tak czym jest nie. Po prostu przyciąga więcej tego o czym myślimy. I jest to też taki bank wspomnień i zachowanych kodów tych z poprzednich wcieleń i tych z tego życia. Podświadomość widzi rozwiązanie i warianty przed podjęciem jakiegoś działania, czyli jest w stanie pokazać nam obraz, który może się wydarzyć w przyszłości, mimo tego, że jeszcze nie zrobiliśmy czegoś fizycznie.

I podświadomość, co jest jej wielką mocą również realizuje cele, bez względu na to czy świadomość bierze w tym udział czy nie. Podświadomość to jest takie miejsce, w którym jest dostęp do wszelkiej kreatywności i inspiracji. I to są tylko niektóre cechy podświadomości. To nie jest cały zestaw, ale ten zestaw pokazany tutaj już uświadamia Ci jak wielką potęgę masz swoim umyśle. Nie wspomniałam tutaj o tym, że jest jeszcze coś takiego jak nadświadomość. Jak inaczej mówiąc nasza wyższa jaźń, nasze połączenie z wszelką wiedzą i dostęp do naszej intuicji, do naszego głosu serca. To jest temat na zupełnie inny odcinek podcastu. Mam jednak nadzieję, że przy okazji tej wiedzy, którą tutaj wysłuchałaś i wysłuchałeś będziesz w stanie zacząć pracę nad redefiniowaniem tego, co znajduje się pod powierzchnią, a do czego masz dostęp.

Mam nadzieję, że ten odcinek pozwolił Ci też uzyskać większą odwagę do poszerzania Twojej świadomości i otwarcia Twojego umysłu na jeszcze większe moce, do których każdy z nas ma dostęp. Dziękuję ci za wysłuchanie i do usłyszenia w kolejnym odcinku podcastu Wysokie Wibracje.