Dzisiejszy odcinek zawiera:

  • krótką historię powstania kolekcji świec sojowych WYSOKIE WIBRACJE
  • ogólne wyjaśnienie, czym są czakry i jak warto z nimi pracować
  • czy czakry faktycznie istnieją
  • jak „Prawo Jedności” odnosi się do pojęcia czakr
  • dokładny opis czakry podstawy
  • symptomy ciała wpływające na brak naturalnego przepływu
  • doświadczenia życiowe i emocje im towarzyszące przy braku naturalnego przepływu
  • ćwiczenia na ugruntowywanie się
  • opis medytacji na udrażnianie przepływu w czakrze podstawy
  • nietuzinkowe podejście do balansowania czakry podstawy przez kolor niebieski

Sporo wiedzy w jednym odcinku. Zapraszamy! I jeśli uznasz ten odcinek za wartościowy, podaj go dalej!

Sylwia, Honorata

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE (od Light of Hummingbird)

POZNAJ KOLEKCJĘ ŚWIEC – WYSOKIE WIBRACJE
(od Light of Hummingbird)

***

PRZECZYTAJ

Witamy Cię w 54 odcinku podcastu wysokie wibracje oraz pierwszym z 7 odcinków, poświęconemu czakrom. I wow, dużo było w różnych komentarzach próśb o czakry, a my już od maja 2020 roku wiedziałyśmy, że będziemy o nich mówiły, więc musiałyśmy być naprawdę dyskretne w odpowiedziach na te komentarze.

I teraz, dlaczego wiedziałyśmy, że od maja? Bo od maja powstawał w cichości nasz projekt naturalnych świec sojowych. Kolekcja świec wysokie wibracje powstała przy współpracy z piękną duszą, Aleksandrą Grothą, która swoją markę Light of Hummingbird tworzy z pięknych intencji. Nasza kolekcja ma dwa rodzaje świec. Pierwsza to ta z symbolami czakr – czyli centr energetycznych człowieka. Te świece są dla Ciebie dostępne w ręcznie wyrabianej ceramice, która, po wypaleniu świecy może Ci służyć albo do palenia kadzideł, bo w środku jest specjalne miejsce na to. Albo np do deserów w kuchni. Drugi rodzaj świec w kolekcji wysokie wibracje to świece o nazwie embrace your life i one są w takich szklanych białych naczyniach, które również po wypaleniu się świecy mogą Ci fajnie służyć w Twoich codziennych kuchennych wojażach. Więcej o świecach wraz z możliwością zamówienia dowiesz się z linku poniżej, w opisie tego video.

Zanim przejdziemy konkretnie do tematu czakr i czakry podstawy, to pozwól proszę, że opowiemy Ci, naprawdę w skrócie tę historię i intencje stojące za powstaniem tej kolekcji. Jeśli nie masz ochoty to po prostu przewiń sobie nieco ten odcinek aby przejść do tego, co jest dalej, ok?. No więc, Olę znamy od kilku ładnych lat, poznałyśmy się dawno temu na jakimś szkoleniu, później Ola chwilę uczyła się od nas, a później nasze ścieżki na parę lat się rozeszły. Każda z nas w tym czasie przerabiała swoje różne emocjonalne rzeczy, wzorce i spotkałyśmy się w sumie w czasie pandemii online i rozmawiałyśmy tak, jakbyśmy w ogóle nie miały przerwy. Dla nas to było jasne, że mamy ponadczasowe połączenie. Gdy Ola powiedziała nam i pokazała, że robi świece, niedługo później powstał pomysł o tym, aby zrobić coś razem.

No właśnie, Ola przyjechała do nas w maju z projektami, które czekały w kolejce, a na których finansowanie na tamten moment nie mogła sobie pozwolić. Od razu kiedy zobaczyłyśmy tę ceramikę z symbolami czakr, wiedziałyśmy, że ona będzie częścią naszej kolekcji. I tak zaczęłyśmy działać razem.

Chcemy, abyś wiedział i wiedziała, że naszą intencją jest pomóc Oli w rozwoju jej firmy, dlatego że te świece są przede wszystkim piękne, po drugie, bosko pachną, a po trzecie, podczas zalewania każdego naczynka Ola odmawia intencje i modlitwy, dlatego że ona sama interesuje się bardzo tematem rozwoju, energii oraz uczy się o kulturze majańskiej. Sama jest taką trochę szamanką. Jak zobaczysz stronę to sama się przekonasz. Ponad to, tworzymy te świece, jako odpowiedź dla osób, które chciały do tej pory wspierać nasz podcast finansowo. To jest taki nasz prezent wdzięczności, który możemy dać Ci w zamian a tym samym gościć w Twojej przestrzeni.

Dobrze a teraz przechodzimy już do czakr. Zanim opowiemy więcej o czakrze podstawy, to oczywiście ogólnie też przybliżymy Ci tematykę czakr i tego, co daje Tobie wiedza o nich. Podamy Ci też takie nasze podejście, być może będące też taką szerszą perspektywą na ten temat. Tutaj też chcemy zaznaczyć, że w najbliższych 7 odcinkach będziemy przedstawiały czakry według nauki o nich, pochodzącej ze starożytnych Indii, przekazanej w 16 wieku i przetłumaczonej oraz opisanej w 19 wieku przez orientalistę i adwokata, Johna Woodroffa. Oczywiście, jest wiele innych nauk i teorii o tym, ile istnieje czakr i za co odpowiadają, ale ta Zachodnia jest myślę, nam wszystkim w XXI wieku najbardziej znana i bliska.

Od wieków ludzie uznają czakry za wymysł new age i modę, która niewiele zmienia.  Zwłaszcza dlatego, że istnienia czakr na poziomie fizycznym nie da się wykryć, po prostu nie są materialną firmą energii. Jednak, kiedy rozwijasz swoją duchową naturę i odkrywasz, że to nasza wiara kształtuje naszą rzeczywistość, a to co pojawia się na Twojej drodze poszerzania świadomości nie jest przypadkowe i poza 5-cioma zmysłami istnieje 95% tego świata, którego nie widzimy, zaczynasz się jednak skłaniać ku temu, że coś w tym musi być.

Ja mam czakry wytatuowane na ręku, tak samo jak wytatuowane mam trzecie oko, a tatuaże te zrobiłam nie dlatego, że są ładne i modne, ale dlatego że te symbole od dawna wołały mnie ku skłonieniu się nad nimi i poznaniu ich głębszego znaczenia. Trochę, jakbym znała je z poprzednich wcieleń i w tym miała sobie przypomnieć o ich wadze. Odkąd świadomie zaczęłam pracować nad uzdrawianiem naturalnego przepływu w nich, wiele w różnych sferach, szczególnie tej zdrowotnej, w moim życiu zmieniło się na lepsze. zaczęłam to robić jakieś 4 lata temu i dziś oczywiście wiem, że to jest ciągła podróż nad wydobywaniem jeszcze głębiej siedzących przekonań. Ale ponieważ wiem, że to jest podróż to odnalazłam też radość z tej podróży i dziś już tak sztywno nie podchodzę do czakr. Po prostu bawię się tym udrażnianiem przepływu. I w tych odcinkach też będziemy Cię uczyły jak to robić.

Zanim wejdziemy głębiej w temat, to krótka definicja… Czakry to siedem wibrujących i przedstawianych jako koliste, skupisk energii, umieszczonych wzdłuż kręgosłupa człowieka od jego podstawy aż do korony głowy. Każda z nich jest odpowiedzialna za daną sferę życia. Przepływ lub jego częściowe albo całościowe przyblokowanie ma wpływ na to, jak odbieramy życie, jak podchodzimy do siebie, do ludzi, do różnych okoliczności. To w czakrach kumulują się nasze wibracje, emocje oraz głębokie przekonania, które następnie manifestują się w naszym codziennym życiu. To przez nie przyjmujemy energię i to w nich jest ona przechowywana oraz z nich pobierana. Można powiedzieć, że czakry są oknami, przez które przepływa energia Wszechświata i od ich czystości zależy poziom naszej kondycji zarówno fizycznej, psychicznej jak i duchowej. Początkowo czakry określane były tylko mianem konkretnych symboli, dopiero z czasem, kiedy nauka o nich zaczęła się rozwijać, zaczęto dodawać do nich kolory, takie jak znamy dziś. Kolory są nieco odpowiednikiem skali wibracyjnej emocji, zaprezentowanej po raz pierwszy przez Carla Junga.

Nie byłabym sobą, gdybym nie przypomniała o 41 odcinku podcastu wysokie wibracje, w którym poruszałam więcej o przesłaniu prawa jedności od Ra – zbioru istot z 6 wymiaru, channelowanych przez Kobietę o imieniu Carla. W przesłaniu od Ra możemy przeczytać czy też usłyszeć wiele na temat 7 gęstości świadomości. W tamtym odcinku wyjaśniałam co to znaczy, że przechodzimy z 3 gęstości do 5tej. Natomiast dziś chcę przypomnieć o tym, jak Ra mówił o tym, czym są te gęstości. Każda gęstość cechuje się konkretnym poziomem wibracji światła. Im niżej w skali wibracji, tym mniejsza przepuszczalność światła, im wyższe wibracje, tym większa świadomość. No a oczywiście, im mniej w czymś jest światła, a światło w przypadku Ra to reprezentacja inteligencji – więc im mniej światła, tym mniejszą to coś ma możliwość do wyrażania się świadomie. Chcę tymi zdaniami podkreślić przede wszystkim to, że nie tylko człowiek ma swoje centra energetyczne, ale wszystko co istnieje w fizycznym i metafizycznym świecie. Bo wszystko to, co istnieje ma swój poziom świadomości i może ewoluować, to znaczy poszerzać swoją świadomość. Jesteśmy ludźmi a naszym głównym zadaniem do wykonania na tę gęstość trzecią jest otwarcie serca, czyli czakry czwartej, oznaczonej kolorem zielonym. To da nam możliwość jako zbiorowej świadomości wejść ponad fizyczny wymiar, w którym się dziś objawiamy, ale o tym będziemy mówiły więcej w innym odcinku. Natomiast , jeszcze jedna rzecz, kluczowa – którą przypomnę z 41 odcinka podcastu, jest taka, żebyś pamiętała i pamiętał – że jesteś wszechświatem, żyjesz we wszechświecie i masz w sobie ogrom wszechświatów. Oznacza to, że Ty ewoluujesz, ale też wszystko poza Tobą i wszystko w Tobie.

Twoje komórki ciała i ty jako istota, ewoluujesz do wyższej świadomości. Natomiast też nasza ziemia ma swoją świadomość i przez to czego dziś doświadczamy, możemy obserwować, jak nasza planeta przechodzi proces ewolucji i uzdrawiania. Mówimy tu o skali makro. Jednak, spójrz na skalę mikro, bo ona też wymaga uwagi. Każdy Twój organ ciała czy komórka ciała ma swoją własną świadomość i jeśli nie dostanie wsparcia od Ciebie i uwagi od Ciebie, to będzie sobie żyła swoim życiem, próbując odnaleźć odpowiedzi na swój sposób. Więc, kiedy Ty poszerzasz świadomość o sobie i świecie i otwierasz się na wpuszczanie większej ilości światła oraz miłości, dzięki temu uzdrawiasz nie tylko swoje wzorce i przekonania, ale też ciało, przez krystalizację tego, co wcześniej było przyćmione i integrację przez to, co wcześniej było przez Ciebie odrzucane czy wyparte.

Dokładnie tak, to jest bardzo ważny, jak nie kluczowy aspekt w ogóle podchodzenia do uzdrawiania przez odblokowanie naturalnego i zdrowego przepływu w czakrach. I wiele badań współczesnej nauki potwierdza nam już to, że takie uzdrawianie na poziomie fizycznym jest możliwe przez zadbanie o te aspekty, które się zaniedbywało. O tym, jak działa praca z czakrami opisał dr Hiroshi Motoyama, wskazując na to, że to nasza wiara i emocje wpływają na dany ośrodek energetyczny, podobnie jak jest z pigułkami placebo czy wiarą w prawo przyciągania. Oraz, że tę energię o konkretnych kolorach tak naprawdę widać na urządzeniach badających częstotliwości i promieniowanie elektromagnetyczne. I to jest odpowiedź na pytanie, czy to w ogóle działa i ma sens zajmować się czakrami.

I wiesz co, skoro jesteśmy przy temacie uzdrawiania, wiary i integracji, to ja nie mogę sobie odmówić tego, aby wspomnieć o naszym oczku w głowie, czyli pomyśle, który powstał 3 lata temu, a dziś materializuje się i przepływa przez nas. Źródło, to przestrzeń wielowymiarowego rozwoju, w postaci platformy subskrypcyjnej, w której przez 12 miesięcy wspieramy uczestników tej przestrzeni w uzdrawianiu niewspierających wzorców, transformowaniu emocji na wzniosłe, ale też we wzmacnianiu nawyku skupienia, oczyszczania różnych stref i przestrzeni i kreowaniu nowej jakości dla różnych sfer życia. Źródło miało swoją premierę 7 października 2020 i więcej o tej platformie możesz przeczytać – i dołączyć oczywiście, wchodząc na stronę duchowekursy.pl w zakładkę Źródło. Zapraszamy, bo to jest miejsce w którym wspieramy osobiście i przez głębokie procesy i na różny sposób.

Kiedy już wiesz, czym są czakry i wiesz już o wszystkich nowościach, które dla Ciebie przygotowałyśmy, to pora przejść do tego, jak poczuć czakrę podstawy i za jaki obszar Twojego życia ona odpowiada. Może jeszcze tylko dodam i wspomnę ogólnie o czakrach to, że kiedy słuchając tych różnych odcinków, zauważysz u siebie, że pewne symptomy Twojego zachowania czy też symptomy ciała wskazują na brak zdrowego przepływu w danym ośrodku, to zawsze weź pod uwagę, że należy też sprawdzić poprzedni. Zwrócić się też do poprzedniej czakry a liczy się je od dołu do góry, pierwsza jest czakrą podstawy – no więc sprawdzić poprzednią i zobaczyć czy w niej też nie jest coś do zrobienia. Nie staraj się też na siłę przyspieszać procesu integracji i odblokowywania przepływu bo często to może skutkować odwrotnym do pożądanego skutkiem, zamiast np otworzyć sobie trzecie oko to okazuje się, że wiele osób wystarasza się tego, a ponieważ innych sfer nie miało ogarniętych to się robi większy bałagan w życiu niz porządek i harmonia.

Czakra podstawy określana jest mianem koloru czerwonego i wibruje ona najwolniej ze wszystkich czakr. Jej oryginalna nazwa to muladhara. Umiejscowiona jest dokładnie u podstawy kręgosłupa. I skoro mówimy już o kolorach to my tutaj też będziemy pomagaly Ci poczuć energię danej czakry a ma to związek z wizualizowaniem. Każdy z nas ma swój własny przepływ w tych ośrodkach energetycznych więc możemy widzieć coś innego podczas naszych wizualizacji. Kiedy widzisz czakrę niekoniecznie takiego koloru, jakim jest określana, bo np wydaje się być zabrudzona albo bardzo jasna, np takiego pudrowego koloru to znaczy że jest ona w jakiś sposób w dysharmonii i potrzebuje Twojej pracy i twojej uwagi. Pamiętaj proszę o tym, gdy będziemy przez te tygodnie mówiły o wizualizowaniu sobie i czuciu tych miejsc w ciele.

Czakra podstawy nazwana jest też czakrą korzenia, co wskazuje nam na to, jak ważne jest częste ugruntowywanie się, zwłaszcza gdy ma się skłonności do częstego odlatywania z tego świata w snach czy myślach. Osoby, które rozwijają się duchowo mają często takie problemy, że nie chcą wracać tutaj do tych ziemskich warunków, na które wszyscy się zgodziliśmy, inkarnując tutaj. I przez to widać w takich osobach tendencję do zamykania się w swoim wygodnym świecie, gdzie wciąż mogą marzyć i śnić, ale tych marzeń nie są w stanie przekładać na świat materii. Wręcz ten świat materii w jakiś sposób zaniedbują.

Czakra korzenia odpowiedzialna jest w pełni za nasze istnienie i bytność, afirmacja tej czakry to po prostu – JESTEM. A energia tego miejsca powiązana jest z poczuciem bezpieczeństwa i stabilności lub jego brakiem. Czyli, kiedy nie masz zdrowego przepływu to nie masz zaufania do tego, że coś większego nad tobą czuwa, raczej wierzysz, że sama musisz zadbać i wręcz walczyć o swój byt oraz masz w sobie dużo strachu i lęku, aby podejmować odważne decyzje. Może też się to objawiać tak, że często funkcjonujesz z poziomu strachu i brakuje Ci zaufania nie tylko do dalszych osób, ale też do członków rodziny. I np objawia się to przez jakieś silne konflikty rodzinne na tle finansowym czy ogólnie bytności czy życia samego w sobie.

Jak objawia się to w ciele? Otóż, najczęściej można rozpoznać to tak,że osoby mają albo problem z wagą, bo ona jest zawyżona i ciało gromadzi tłuszcz, albo postawa ciała jest bardzo krucha i wątła, tak że łatwo taką osobę pozbawić równowagi fizycznej. Niektóre osoby mają problemy ze stopami, kolanami czy biodrami. Wiele osób ma też problem z wyrażaniem się seksualnie, ale nie pod kątem emocjonalnym tylko typowo fizycznym.

Osoby, które mają pracę do wykonania w obszarze tej czakry, nie mają też zdolności do obronienia siebie samodzielnie czy też nie umieją znaleźć rozwiązań pomagających im zapewnić te podstawowe potrzeby, takie jak schronienie czy pożywienie.

Zdrowy i naturalny przepływ energii w czakrze korzenia objawia się przez radość z kontaktu z naturą i umiejętności czerpania z tego połączenia mądrości i jedności. Do wzlotów i upadków podchodzimy z dużą pokorą, rozumiejąc, że są to po prostu cykle życia. Czujemy się po prostu bezpieczni ale też mamy uznanie dla swoich rodzinnych korzeni, czyli tego miejsca z którego pochodzimy. i tutaj to kieruję szczególnie do osób lubiących latać wysoko w chmurach, aby zwróciły się przy tym ku czakrze podstawy i zobaczyły jak wygląda obecnie ta relacja i podejście do ich korzeni.

Aby wprowadzić harmonię w funkcjonowaniu tej czakry, warto jeść surowe warzywa z ziemi, spacerować boso po glebie czy trawie, spędzać dużo czasu na łonie natury czy nawet czasem będąc w budynku, tupnąć nogami albo podskoczyć parę razy, aby poczuć swoje ciało a po podskoku, dobrze się ugruntować stając prosto z nogami rozstawionymi na szerokość ramion.

Teraz, jeśli to możliwe, zapraszam Cię do zamknięcia oczu i wizualizacji twojej czakry korzenia, abyś miał i miała większe pojęcie o tym, co się tam dzieje. Oczywiście na podstawie opisu już dużo wiesz, ale też zawsze lepiej zajrzeć do tego, co tam się dzieje.

Postaraj się ustabilizować swój oddech i skup swoją uwagę na samym dole Twojego kręgosłupa, pomiędzy narządami rodnymi a odbytem. Dokładnie tam jest umiejscowiony ten ośrodek energetyczny. Staraj się wpuszczać tam dużo oddechu i zobacz, jaka jest intensywność tej czerwieni, którą masz w tym miejscu. Czy jest to soczysta czerwień? Czy może mocno przybrudzona? Albo bardzo wyblakła? Jeśli nic nie widzisz, nie przejmuj sie tym i nie staraj się zobaczyć na siłę. Może się okazać, że za bardzo chcesz, a przez to twoje widzenie jest osłabione. Tak, jak mówiłyśmy, bardzo dobrze jest podchodzić do pracy z czakrami z lekkością, nawet trochę z pozycji zabawy i ciekawości małego dziecka. Z radością z procesu odkrywania ale też wdzięcznością do tego procesu i świadomością możliwości, jakie to przed Tobą otwiera.

Nie musisz widzieć koloru i to też jest ok, jesteśmy natomiast pewne, że czujesz jakąś wibrującą energię, kiedy skupiasz się na tej okolicy ciała, na samym dole Twojego kręgosłupa. I czujesz że tam coś się dzieje. Już samo to odczucie wystarczy. Teraz te emocje, intencje i pytania które będziesz wysyłać w tamtym kierunku, mają największe znaczenie.

I my ludzie mamy taką tendencję do tego, aby zadawać pytania pod tytułem: jak. Jak ja mam sobie zapewnić to bezpieczeństwo. Jak ja mam sobie zapewnić to zaufanie. I widzisz, osoby, które mają zdrowy przepływ w czakrze korzenia, wiedzą, że odpowiedzią na pytanie: jak nie muszą się zajmować. Bo to, jak coś się wydarzy jest najmniej istotne. Zamiast więc pytać, jak masz coś zrobić, zadaj pytania, skupiając się na czakrze podstawy, pod tytułem: co mogę zrobić, aby lepiej poczuć swoje ciało? Co mogę zrobić, aby silniej ukorzenić się w swoim istnieniu? Czego potrzeba mojemu umysłowi sercu i duszy, aby czuły połączenie z rodem i matką ziemią?

Bardzo prostą medytacją na oczyszczanie czakry podstawy i przywracanie jej soczystego kolorytu jest wyobrażanie sobie, jak przez to miejsce od góry, od czubka twojej głowy wpływa jasne światło, które płynie przez wszystkie twoje centra i u dołu wypływa przez czakrę korzenia, sprawiając że ona się staje czysta. a wszystkie te zanieczyszczenia które powstały, spływają do ziemi, która wie, jak się nimi zająć.

Jeśli dziś w twoim życiu dużo jest strachu o twój byt, o to, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i stabilność, w działaniu skup się przede wszystkim na małych krokach oraz odwadze do sięgania po więcej. Takim być może nietuzinkowym podejściem do wzmocnienia czakry podstawy koloru czerwonego jest noszenie niebieskich spodni. Widzisz, kolor niebieski ogólnie powiązany jest ze zdolnością wyrażania się, ale też z zaufaniem i lekkością. i tak, obiecałyśmy nietuzinkowe podejście do balansowania czakr. To jest jedno z nich. Kiedy harmonizujemy przepływ energii w czakrach, doprowadzamy do ich scalania się w jedności do krystalizowania ich. Krystaliczny przepływ to taki, który dopuszcza do siebie więcej światła czyli mądrości ale także miłości. Z połączenia koloru czerwonego i niebieskiego wychodzi jaki kolor? To kolor fioletowy, czyli kolor czakry korony, czakry jedności i kompletnego oświecenia. Zachęcam Cię więc do tego ćwiczenia.

Oczywiście też, zapraszamy Cię do opisu tego video gdzie znajdziesz link do kolekcji świec wysokie wibracje. Możesz świece czkrowe kupić w zestawie lub pojedynczo, jeśli czujesz, że jakaś szczególnie możne Cię wesprzeć w uzdrawianiu i udrażnianiu przepływu.

Pamiętaj proszę, że kiedy te świece goszczą w Twoim domu, to my możemy dzięki temu docierać do większej ilości osób przez Twoje wsparcie. Ponad wszystko życzymy Ci z serca wiele odwagi do sięgania po to, co nowe oraz wiary w to, że coś większego od Ciebie zadba o resztę.