Intuicja

dziś w najbardziej popularnej encyklopedii internetowej określana jest mianem przeczucia/ przekonania pojawiającego się bezpośrednio, jednocześnie takim, które nie jest oparte na faktycznych przesłankach, pochodzących z analizy umysłu. I choć wszyscy mamy intuicję, naukowcy po dziś dzień nie potrafią dokładnie określić, czym ona jest i jak się nią kierować.

Jednak, pytanie brzmi: Czy coś tak ponadczasowego i wielowymiarowego jak intuicja, można w ogóle zamknąć w ramy i określić w sposób zamknięty?

Wszyscy mamy intuicję, jednak tylko niewiele osób świadomie korzysta ze zdolności odczytywania jej przekazów. Dlaczego? Między innymi o tym powiemy na nadchodzącym webinarze.

Sprawdź szczegóły i dołącz tutaj:

Poniżej zebrałyśmy kilka najważniejszych oznak, świadczących o dobrze rozwiniętej intuicji.  Jesteśmy pewne, że skoro tutaj trafiasz, to z pewnością dotyczy Cię przynajmniej jedna z nich.  Zobacz więc, czy  jesteś na dobrej drodze do wzmacniania swojej intuicji.

Szybko zwracasz się do swoich emocji – umiesz rozpoznać je w sobie i innych (empatia)

To główna cecha osób z silnie ugruntowanym darem słuchania intuicji, że rozumieją one swoje emocje (bo podjęły wcześniej pracę nad tym aspektem) i  dzięki temu, nie tylko umieją je odczuć w sobie, ale też zauważyć u innych, przepuścić przez siebie te trudne emocje, uznać je, zaakceptować i przetransformować we wzniosłe, czy też pomóc innym w przetransformowaniu.

Emocjonalność, empatia i wrażliwość to jest tylko część kroku do zdolności czytania przekazów intuicji, jeśli widzisz, że jesteś na dobrej drodze, to zadbaj także o rozumienie emocji.

Trafnie oceniasz cechy innych, nie znając ich

To są wszystkie te sytuacje, kiedy nie znasz kogoś w ogóle lub ledwo, ale już bardzo dobrze wyczuwasz, co w tej osobie przeważa – nie tylko w danej chwili, ale też ogólnie całościowo. I och, ile razy my wszyscy empaci, usprawiedliwialiśmy sobie te osoby, przy których nasze ciało drżało z przerażenia i chciało uciec – z przekonaniem, że nie można przecież tak oceniać z góry; albo że ich uratujemy czy wyzwolimy.

Dotykasz głębokich myśli

Wbrew temu, co się może wydawać, osoby, które mają jasne wizje i trafione przeczucia, to też ludzie, którzy dużo myślą. Jednak, te myśli bardzo często dotyczą bardzo głębokich aspektów życia czy doświadczeń. Ktoś mógłby Ci powiedzieć, że szukasz dziury w całym, albo doszukujesz się znaczeń, które nie istnieją, ale Ty dobrze wiesz, że to nieprawda. Po prostu coś tak mocno woła Cię w te przestrzenie umysłu, że po prostu podążasz za tym światłem i odnajdujesz dzięki temu piękne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Masz jasne sny i umiesz je zinterpretować

Twoje sny są bardzo wyraźne i czasem nawet prorocze. Zaraz po przebudzeniu, pamiętasz je w całości lub najważniejszą część i wiesz, jakiego aspektu lub doświadczenia Twojego życia dany sen dotyczył. Intuicyjnie odczytujesz przekaz z podświadomości i dzięki temu wiesz, czym musisz się w swoim życiu bardziej zająć lub zaopiekować. A dodatkowo – sen sam w sobie jest dla Ciebie ważną częścią życia w tym świecie.

Interesujesz się Mistycyzmem i Filozofią

Numerologia, astrologia, tarot, aniołowie, nauki filozoficzne i mistyczne oraz transcendentalne doznania – to są tematy, które bardzo Cię interesują i nie boisz się ich dotykać. Zgłębiasz je, niby przy okazji – a za każdym razem kiedy po nie sięgasz, czujesz, jakby przypominało Ci się coś z poprzednich wcieleń. Jakbyś już to znał/a, a sięgnięcie po jakiś materiał to tylko przypomnienie uśpionej w Tobie prawdy. Co więcej, od razu wiesz jak te wszystkie nauki zastosować w praktyce, aby służyły Ci do polepszania jakości życia. Znasz to skądś?

Masz nagłe wglądy, znikąd

Nie myślisz o czymś, ale odpowiedź pojawia się w Twojej głowie, jak niezapowiedziany przyjaciel. Nagle doznajesz olśnienia i wszystko staje się bardzo proste. Lub po raz kolejny puka do Twojej głowy genialny pomysł i domaga się uwagi. Nie znasz kogoś dobrze, ale rozmawiacie i dostajesz przekaz dla tego człowieka – jakbyś go zassał/a z Wszechświata. Dzielisz się z innymi swoją mądrością, która po prostu na Ciebie spływa. Zdecydowanie – intuicja to Twój konik.

Twój wewnętrzny głos przemawia z poziomu miłości, więc wiesz, że możesz mu ufać

Tu nie masz wątpliwości. Gdy Twój wewnętrzny głos przemawia do Ciebie, natychmiast rozpoznajesz, co jest podszeptem ego, próbującego wciągnąć Cię w swoje manipulacje, a co jest z poziomu serca i bezwarunkowej miłości. A gdy zdarzy Ci się czasem zadziałać jednak z poziomu ego, natychmiast wiesz – zadając pytanie do serca, co warto zrobić inaczej, aby nie musieć odrabiać jakiejś nieprzyjemnej lekcji. Ponad to, w trudnych chwilach życia, Twój wewnętrzny głos zawsze przypomina Ci, że wszystko co trudne, jest tymczasowe i służy czemuś większemu od Ciebie.

  • Ile oznak dobrej intuicji już u siebie rozpoznajesz?
  • Nad jakimi będziesz pracować i poświęcisz im więcej uwagi?
  • Czy już rozumiesz, że nie jesteś dziwna czy dziwny, tylko to po prostu Twoja intuicja przez Ciebie przemawia?

Daj znać w komentarzu :)