„Daj mi na to jakąś technikę!”

Oj, ile razy my to słyszałyśmy od różnych naszych uczestników duchowych szkoleń… Nawet, jak nie było tego słychać na głos, to po prostu wybrzmiewało przez wibracje.

Zatem… Dziś będzie o 12 technikach świadomego rozwoju. I o naszym podejściu do rozwijania się wielowymiarowo. Słuchając tego odcinka, dowiesz się, że coś, co niektórzy nazywają stylem życia, jest po prostu sposobem na rozwój.

Nagle może się okazać, że technik masz nadmiar… Tylko, czy je stosujesz? Każde narzędzie jest bezwartościowe, gdy leży odłogiem w Twoim notatniku na techniki i kurzy się, zapomniane.

Zapraszam do wysłuchania.

Sylwia

SŁUCHAJ W SoundCloud LUB POBIERZ NA KOMPUTER

***

OBSERWUJ NAS I SŁUCHAJ W APLIKACJI

LUB APPLE PODCAST/ GOOGLE PODCAST – wyszukując nazwę WYSOKIE WIBRACJE

***

ODTWARZAJ PRZEZ YouTube

***

PRZECZYTAJ

Jak podążać ścieżką świadomego rozwoju i z niej nie zboczyć?

W dzisiejszym podcaście poruszymy temat technik świadomego rozwoju.

Jednak zanim zaczniemy pozwól, że wspomnę o tym.

Wiele osób, które się rozwija pyta nas o najlepsze naszym zdaniem techniki rozwoju. Szuka takich magicznych sposobów na to, aby jak najszybciej przeskoczyć parę szczebli i znaleźć się w upragnionej krainie spokoju, szczęścia i miłości. Tam gdzie już wszystko będzie załatwione, przepracowane, najlepiej szybko i samo.

Problem w tym, że dla każdego inne techniki będą skuteczne i odpowiednie w zależności od tego w jakim miejscu życia teraz ktoś jest, co przepracował, a co zakopał 5 metrów pod ziemią, jakie ma cele, jak wygląda jego czy jej sytuacja życiowa.. Każdy z nas jest architektem swojego życia. Pracuje nad własną wizją i celami. Po  to tutaj jesteśmy.

A więc nikt nie może Ci powiedzieć co będzie najlepsze dla Ciebie. Nikt – guru, mentor, coach itd. Ty potrzebujesz wziąć tę odpowiedzialność, poczuć i wybrać to co czujesz, że na teraz jest dla Ciebie, a potem to wziąć i zacząć działać. Podążać swoją unikalną ścieżką.

Jest wiele dostępnych technik, które wspierają rozwój i warto je poznać właśnie po to, by wybrać te najlepsze dla siebie. I mieć też szeroki obraz tego z czego możesz korzystać w przyszłości.

Dziś podzielimy się 12 z nich, ale pamiętaj, że to nie jest tak, że są to jedyne słuszne i masz używać wszystkich na raz. Wybierz sobie parę, które najlepiej z Tobą rezonują i z twoimi aktualnymi planami, twoją osobowością na dzień dzisiejszy,  np. 3 czy 5 z nich i skup się na ich praktykowaniu. Na tym aby z ich pomocą tworzyć swoje życie.

 1. Wybór tego co robisz w życiu według ścieżki swojej duszy. Tak abyś czuła, że robisz coś co ma znaczenie, a nie coś co ma przynieść utrzymanie. Robienie czegoś takiego, dzięki czemu Ty jako Ty, możesz mieć największy wpływ na świat w kontekście nie tyle materialnym, ale przede wszystkim energetycznym i emocjonalnym. Oraz co sprawia, że każdego dnia masz ekscytację z tego co wnosisz do świata.  I dojście w tym do perfekcji. To wesprze takżę twoja chęć rozwoju, będziesz miała jeszcze więcej energii, radości i motywacji do odkrywania siebie, swoich możliwości i mocy.
 2. Praca nad podświadomością – poprzez medytacje, wizualizacje, afirmacje – co ma nieodzowny związek z Twoimi przekonaniami, wierzeniami, wzorami, które Twoja podświadomość skrywa, a które Cię nie wspierają. Dzięki pracy nad podświadomością zmieniasz to jak myślisz, czujesz i jak się zachowujesz.
 3. Medytacja – to jedna z technik, która warto, aby stała się nawykiem, który bardzo silnie wspiera Twój rozwój. Kiedy medytujesz codziennie, na swój sposób, nie tylko ugruntowujesz się w odczuwaniu, zamiast w przemyśliwaniu życia, ale też zapewniasz sobie czas na połączenie ze Źródłem wszystkiego i szansę na otrzymywanie od Wszechświata przekazów i  znaków. Możesz medytować z intencją uzdrawiania, dostania przekazu, zobaczenia szerszej perspektywy itd. Jeśli na teraz masz wyzwanie, aby medytować na własną rękę, możesz skorzystać z naszych medytacji prowadzonych. Kilka z nich jest dostępnych na kanale YouTube lub też możesz kupić cały pakiet na stronie duchowekursy.pl
 4. Samopoznanie – czyli pozwolenie sobie na odkrycie kim jesteś naprawdę i podążanie za tym. Dzięki temu można dokonać wielu ciekawych odkryć na własny temat. Dokopujemy się do tego co jest nasz, a co nie? Czy to są nasze pragnienia, skąd w nas są takie, a nie inne emocje. Dlaczego reagujemy w ten, a nie inny sposób. Im więcej pytań sobie zadajemy i im bardziej wsłuchujemy się w siebie, zamiast w świat zewnętrzny, tym więcej odpowiedz do nas przychodzi w zakresie nas samych. I np. możesz odkryć, że to jak żyłaś czy żyłeś do tej pory jest zupełnie nie Twoje. Np. w moim przypadku było tak, że przez jakiś czas wydawało mi się, że moją ścieżką jest założenie tradycyjnej rodziny, ale w głębi siebie miałam przed tym opór. I kiedy zaczęłam się poznawać, przyznałam się przed sobą, że to nie jest moja wersja życia, że to pochodzi ze wzorców mi przekazanych, ale nie ma nic wspólnego z tym co czuję.
 5. Prowadzenie dziennika – od spisywania tego jak chcesz aby wyglądało Twoje życie, przez to za co jesteś wdzięczna po to w co chcesz transformować niewspierające przekonania i emocje. Dziennik jest pomocny zwłaszcza na początku ścieżki rozwoju, ale znam osoby, które cały czas wspierają się w ten sposób i np. służy on im do wspierania samopoznania przez analizowanie swojego dzieciństwa, autoterapię i coaching. Osobiście już od dawna nie prowadzę takiego dziennika, ale np. mam zeszyt w którym zapisuję przesłania, które do mnie przychodzą, przekazy, które potem ubieram np. w temat video czy podcastu. Robienie notatek to też jest jedna technik, szósta(6), która pomaga Ci utrwalać różne, zwłaszcza nowe przesłania.
 6. Uczenie się z różnych źródeł – oznacza to czytanie, słuchanie i oglądanie różnych treści, branie udział w kursach i szkoleniach, które pomogą Ci zobaczyć różne perspektywy. Wyjmą Cię z miejsca w którym jesteś. Zmuszą Cię do wyjścia ze strefy komfortu, tego co znasz i do czego przywykłaś, nawet jeśi chodzi o to gdzie teraz jesteś na ścieżce rozwoju. W każdej sferze, którą chcesz rozwijać możesz znaleźć osoby, z którymi teraz rezonujesz i uczyć się z ich pomocą. Nie wiem ile książek rozwojowych przeczytałam, ale dużo, podobnie jest z podcastami i video. Nie mówiąc już o ilości szkoleń, warsztatów w których brałam udział. I to się nie kończy, bo z dnia na dzień człowiek jest gotowy na kolejne informacje. A co ciekawe często kiedy wraca się do jakiegoś materiału, okazuje się, że kilka lat wstecz wyciągnęło się z niego coś zupełnie innego niż teraz. Po prostu wtedy była gotowość na dostrzeżenie jednego aspektu, a teraz kolejnego. Pamiętaj, że Twój umysł jest sprytny i także kiedy już rozwijasz się mentalnie i duchowo będzie próbował urządzić i się miło w jakimś jednym już poznanym miejscu. Tymczasem bycie na ścieżce rozwoju duchowego to bycie w drodze.
 7. Otwarcie i poznanie starożytnych praktyk duchowych – nie mylić z religijnymi. Ja jestem ostatnio zafascynowana Starożytnym Egiptem i tym jak bardzo świadomi byli niektórzy ludzie wówcza żyjący. Jakie metody mieli np. na korzystanie z mocy szyszynki, czy otwarcie 3 oka. Jak mocno korzystali ze swojej mocy wewnętrznej. Ale mówimy tu też o praktykach Wschodu takich jak Buddyzm, Joga, o tym czego naprawdę uczył Jezus i co przekazywał nam o medytacji. Naprawdę można wiele się nauczyć sięgając głębiej niż przekaz dla ludu, który jest spłycony i pozbawiony ważniejszych elementów związanych z naszą prawdziwą naturą i możliwościami. Pamiętaj, że nie ma jednego i prawdziwego konceptu, ale warto się otworzyć na różne i wziąć dla siebie to co CIę wspiera.
 8. Podróżuj z intencją wzrostu duchowego, do miejsc, które mogą Ci w tym pomóc
 9. Buduj nowe, świadome przyjaźnie i kończ relacje które CI nie służą.

Większość twoich relacji budowanych zanim zaczęłaś się rozwijać raczej zostało zbudowanych na podwalinach braków różnego typu. Gdzie obydwie strony nieświadomie zapewniały sobie z zewnątrz to czego nie miały w sobie. Od poczucia bycia kochanym po poczucie bezpieczeństwa. Niestety w większości przypadków, Twoi starzy znajomi, nawet osoby Ci bliskie, rodzina, mogą nie rozumieć zmian, które w Tobie zaszły i zachodzą. Z niezrozumiałego dla nich strachu będą dla Twojego dobra jak im się wydaje, próbowali Cię zatrzymać tu gdzie jesteś. Mimo, że to na początku bolesne, pamiętaj, że czasem niektóre relacje się skończą, a inne przetransformuj jeśli druga strona też zacznie np. się rozwijać i poszukiwać siebie. Nie jesteś nikomu nic winna, a twoim zadaniem jest wzrastać. Jeśli ktoś chce Cię od tego powstrzymać, jeśli wpływa na Ciebie tak, że rezygnujesz z tego, to nie robisz nic dobrego dla siebie, tej drugiej osoby oraz zbiorowej świadomości.

Poznawaj nowych ludzi, którzy podobnie jak Ty mają pragnienie wzrostu, łączą się często ze Źródłem i swoim głosem wewnętrznym. Kierują się miłością do siebie i innych. Ugruntowują poczucie własnej wartości, a więc nie budują relacji żeby to dostać.

 1. Pracuj nad swoimi czakrami, spróbuj akupunktury, hipnozy, świadomych snów, ustawień systemowych – być może wydają Ci się one jakimiś czary mary. Ale to są jedne z mocniejszych sposobów na połączenie ze Źródłem. Na przejście z materialnej do duchowej perspektywy życia. Sprawdź, spróbuj i zobacz co się dla Ciebie otworzy.
 2. Zadbaj o siebie fizycznie – zrezygnowanie z uzależnień, świadomie jedzenie, poruszanie się i oddech – wszystkie mają znaczenie nie tylko dla Twojej kondycji ciała, ale także i ducha oraz poziomu energii.

Kiedy uczysz się oddychać robiąc sobie np. 10 minutowe sesje głębokich oddechów, zauważasz poprawę koncentracji, wyostrzenie zmysłów.

Gdy oczyszczasz organizm dzięki rezygnacji z używek takich jak alkohol, papierosy, cukier i koncentrujesz się na diecie warzywnej, czy sokowej i pijesz dużo wody, po okresie detoksu o wiele jaśniej widzisz, czujesz i słyszysz głos wewnętrzny. To dlatego m.in.Jezus zalecał post.

Ruch – zwłaszcza ze świadomym zarządzaniem energią – joga, taniec, Qi-gong, pozwala właśnie tę energię odpowiednio ukierunkowywać i nią zarządzać.

To było 12 technik wspierających podążanie ścieżką świadomego rozwoju

Pamiętaj, że to tylko wybrane techniki jest ich o wiele więcej i wraz z Twoim wzrostem będziesz na pewno odkrywać i dostosowywać poznawane techniki do siebie. Co z całego serca polecam. Poznawać, sprawdzać, modernizować pod siebie. Bo przecież tu chodzi o to, żeby to Ciebie dana technika wspierała.

Ważne jest abyś otworzyła się i otworzył na nowe, nieznane lub też podchodziła do znanych już technik z nową perspektywą, jakbyś nic o nich nie wiedziała.

Zdziwisz się jak często coś na co macha się ręką ze zdaniem: “Ja to wiem”, zmienia diametralnie nasze postrzeganie rzeczywistości dlatego że np. zaczynamy praktykować medytację będąc już innym człowiekiem, mając inne podejście, różne doświadczenia niż np. 2 lata temu. I być może kiedyś to dla Ciebie nie działało, a dziś poprowadzi Cię ku pięknym zakamarkom Twojej duszy.

Jeśli chodzi o wybór technik pamiętaj o tym żeby zawsze przy tym kierować się sercem i czuciem.

Pasuje tu na zakończenie znany pewnie wielu cytat “czucie i wiara silniej mówią do mnie”

A więc niech przemówią do Ciebie. Życzę Ci, aby twoja dalsza podróż po krainie świadomego rozwoju była dla Ciebie niezwykła. Do usłyszenia.