Przedziwne mamy wakacje w tym roku i zdecydowanie różne od tych, które znamy z poprzednich lat, prawda?

Dla wielu osób wakacje oznaczają bardziej utrudnione, niż zawsze – poszukiwania kolonii i półkolonii dla dzieci. Bo te dotychczasowe nie miały chętnych lub nie wiedzą, jak poradzić sobie z odgórnymi obostrzeniami.

Dla innych wakacje to zrezygnowanie z dalekich podróży i przepełnione ośrodki wypoczynkowe w Polsce.

Dla wielu to także praca z domu – z wieloma utrudnieniami rozpraszającymi uwagę i skupienie. Dla jeszcze innych to poszukiwanie pracy, o którą – okazuje się, dość ciężko.

To wszystko, i wiele więcej – może prowadzić do wielu spadków emocjonalnych, wytrącenia z równowagi i rezygnacji z siebie. Wielu ekspertów mówi nam dziś, że kryzys się dopiero zacznie…

Sądzę, że jednym z lepszych sposobów dla nas wszystkich na opanowanie tego kryzysu wewnątrz, jest konsekwentne stawianie na siebie. Konsekwentna praca ze swoimi emocjami i uważne obserwowanie myśli – aby nie być ich niewolnikiem. Bo to Ty nadajesz znaczenie temu, co widzisz.

Każda sytuacja jest w swojej naturze neutralna. Tylko Ty dajesz jej swoją uwagę i nadajesz jakąś WAGĘ.
Jak zmienić to, co jest niepewne i nieprzyjemne w nową możliwość?

1. Pragnienie

…to pierwsze, od czego musisz zacząć. Zobacz, czy jest w Tobie pragnienie wyjęcia się z tego stanu zawieszenia i transformacji go na pozytywne odczucia. Dopiero z tego miejsca będziesz w stanie tworzyć prawdziwą zmianę

2. Cisza i kontemplacja

…dla innych także zwana medytacją. To ten moment w ciągu dnia, kiedy siadasz tylko ze sobą i rozpoczynasz podróż w głąb siebie. Kiedy już sobie ten czas zapewnisz, nie zapomnij o kolejnym punkcie.

3. Ujrzenie i uznanie miejsca, w którym jesteś

To, gdzie jesteś może Ci się nie podobać. Jednak, tylko przez pełne uznanie tego momentu swojego życia, będziesz w stanie zobaczyć ten obraz z szerszej perspektywy. Dopóki wciąż walczysz z tym, gdzie jesteś i chcesz na siłę zmieniać okoliczności zewnętrzne – jesteś pod ścianą, nie widząc drogi wyjścia. Nawet, jeśli jesteś w czarnej D – uznaj to miejsce. A potem…

4. Wykreowanie miejsca mocy

W naszym albumie medytacji prowadzonych znajdziesz taką, w której uczysz się kreować swoje miejsce mocy, magii i mądrości. To jest ta przestrzeń i ten wymiar w Tobie, który służy Ci do uzdrawiania i czerpania z niego wszystkich umiejętności i doświadczeń, jakie są potrzebne do zmiany okoliczności zewnętrznych. Bo co w środku, to na zewnątrz.

5. Pytanie kwantowe

Uwielbiamy stosować pytania kwantowe podczas medytacji. Działają genialnie i pracują dla nas już po zakończeniu praktyki. Czasem też odpowiedzi na nie przychodzą błyskawicznie. Przykłady pytań kwantowych, jakie możesz zadać podczas medytacji: Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla tej sprawy, którego nie widzi mój umysł? Jak może być jeszcze lepiej? Jak ta sytuacja mi służy? Co mogę jeszcze dobrego ujrzeć z tej lekcji?

6. Wdzięczność

Nie jesteś w tym miejscu swojego życia (nawet, jeśli ono Ci się nie podoba) przez przypadek, bo przypadki nie istnieją. Jest tylko jedność, kompletność i synchroniczność. Dopóki nie uznasz Twojego doświadczenia za kompletne i synchroniczne, nie zobaczysz niczego poza mrokiem własnego umysłu. Podczas swojej praktyki pamiętaj więc o wdzięczności za to, co jest. Bo to, co JEST zmienia się, kiedy zmieniają się Twoje wibracje.

7. Wizualizacja

Kiedy już ze swojego miejsca mocy zadałaś swoje pytanie i poczułaś radość i wdzięczność za to, co jest – teraz stwórz w wyobraźni obraz tego, jak się czujesz i jakich reakcji doświadczasz, kiedy Twoja sytuacja się zmienia. Skup się na odczuciu i na swoich reakcjach – obraz i wizja tego co poza Tobą nie muszą być nawet kompletne. Dlaczego nie muszą? Bo Twój umysł jest ograniczony do tego, co zna – więc będzie próbował podstawić Ci takie obrazy i rozwiązania, jakie są logiczne i zrozumiałe – wynikające z przyczyny i skutku znanym Twojemu ego. A tu chodzi o skupienie się na nieograniczonych umysłem możliwościach. Dlatego właśnie chcesz skupić się na sobie i swoich emocjach.

8. Zamknięcie procesu

Każda medytacja czy też kontemplacja w ciszy wymaga zamknięcia procesu. Jeśli odfruniesz, musisz wejść w ponowne ugruntowanie się, aby to co poczułaś mogło się zmaterializować w świecie fizycznym. Do tego warto po otwarciu oczu skupić się na 5 rzeczach, które widzisz, 4 rzeczach, które możesz dotknąć, 3 które możesz powąchać, 2 które możesz posmakować i jednej którą możesz usłyszeć.

9. Działanie

Działaj z pewnością, że Twoja sprawa właśnie przetransformowała się w nową możliwość. Nie musisz wiedzieć od razu, jaka to możliwość i jaka zmiana. Ona się objawi tak szybko, jak silnie Ty wiesz, że już jest dokonana.

Życzę Ci wielu pięknych i znaczących transformacji. Oraz – pięknych wakacji, podczas których u nas – niezmiennie – będzie na Ciebie czekało wiele inspiracji i wsparcia.

Honorata

ODBIERZ SWÓJ ALBUM 40. MEDYTACJI PROWADZONYCH