JAK ODPUŚCIĆ BY NIE TWORZYĆ OPORU?

Jak często jeszcze zmagasz się z życiem i próbujesz je układać według własnego scenariusza? Kiedy to robimy – emanujemy energią oporu. I te wibracje, zamiast przyciągać upragniony efekt, przyciągają więcej tego, czego nie chcemy.

Z dzisiejszego przesłania dowiesz się:

– dlaczego tworzysz opór
– jak przestać to robić
– kiedy podjąć działanie, a kiedy się wstrzymać

Pozwalasz sobie płynąć z flow tego, co mówi Ci Twoja Wyższa Jaźń?

Sylwia

***

WERSJA TEKSTOWA:

W dzisiejszym video dowiesz się dlaczego tworzymy opór w naszym życiu i nie potrafimy odpuścić przez co odpychamy od siebie to co Wszechświat ma dla nas najlepszego? I jak to zacząć zmieniać na dobre. Czyli jak przestać tworzyć opór.

Ja nazywam się Sylwia Sikorska i razem z Honoratą Lubiszewską tworzymy markę Embrace Your Life, przestrzeń w której ludzkim językiem mówimy o rozwoju duchowym

A więc dlaczego w ogóle tworzymy w swoim życiu tyle oporu – tak, że czasem możesz mieć wrażenie, że wszystko idzie pod górę, albo sprzysięgło się przeciw Tobie. że ktoś lub coś robi Ci na złość. Że bardzo ciężko musisz na coś pracować?

Widzisz główną przyczyną jest to, że przywiązujemy się do kogoś, lub czegoś i to staje się z czasem, naszą tożsamością, częścią nas. Z tym czymś lub kimś utożsamiamy swoją wartość, spełnienie miłości, sukces itd. Czasem tak w sobie umacniamy pewne koncepty, że jeszcze coś się nie zadzieje, a my już czujemy stratę.

A my  boimy się stracić część siebie, podświadomie oczywiście.

Wiele rzeczy nie wydarza się w naszym życiu, bo mamy w głowie tylko jedną, słuszną wersję tego jak coś ma się wydarzyć. Jest ona określoną, wymarzoną ale niekoniecznie najlepszą. Tak się na tym fiksujemy, że zamykamy inne możliwości zrealizowania czegoś.

Np. Powiedzmy, że pragniesz wielkiej miłości, bo chcesz czuć się kochana, wartościowa, doceniania i bezpieczna i w twojej głowie masz już cały scenariusz oczywiście zaimplementowany ci od dziecka w bajkach, także przez dorosłych, którym wydawało się, że znają receptę na tę miłość, a potem przez nauczanie w szkole i oczywiście piosenki, książki i filmy. A więc wiesz, że wielka miłość jest wtedy i tylko wtedy, gdy on zjawia się na białym koniu, zdobywa Twoje serce w ściśle określony sposób, kupuje Ci kwiaty, zabiera na romantyczne kolacje i wypady, spędzacie czułe chwile, potem jest ślub, dzieci, dom  itd, itd.  Ty po prostu masz pełen scenariusz, szukasz jedynie  kogoś do obsadzenia w drugiej głównej roli, którą dobrze – czyli jak w twojej wyobraźni, zagra.

Niestety ten scenariusz z dużym prawdopodobieństwem jest zbudowany na fałszywych przekonaniach, nie twoich potrzebach, oraz co najważniejsze nie jest Twój.

Ale Ty się przy nim upierasz, ponieważ przecież tylko tak można spełnić wielką miłość prawda?

A im więcej się upierasz, tym większy opór stawiasz temu, żeby coś płynęło swobodnie.  I być może poznasz kogoś, kto jest najlepszą osobą na ten moment aby pomóc Ci w rozwoju tego co w Tobie potrzebuje być rozwinięte, ale z uporem maniaka, będziesz taką osobę odrzucać. I upierać się przy swojej wersji. I tym więcej zaczniesz przyciągasz ludzi i zdarzeń, które mają Ci pokazać, że to nie Twoja droga.

Wiesz, że ja kiedy poznałam faceta za którego na chwilę wyszłam za mąż, złamałam nogę, a nigdy nic przedtem sobie nie złamałam? No nic mi to wtedy nie powiedziało. A więc moja lekcja trwała dalej. Po drodze zdążyłam sobie złamać jeszcze rękę i prawie zginąć w wypadku, ja i moi rodzice. Więc kiedy ciśniemy i nie robimy przestrzeni, nie odpuszczamy nawet na chwilę kontroli, dzieją się różne rzeczy, które mają nas obudzić. Mają nas obudzić, pomóc zobaczyć, że nacisk prowadzi nas do ograniczonej wersji naszego życia. Takie, w której wszystko idzie pod górę, bardzo mocno musimy wysilać się żeby coś wykreować, a i tak albo nie jesteśmy finalnie z tego zadowoleni, albo jest to krótkotrwałe.

A więc w jaki sposób odpuścić opór we wszystkim i dzięki temu stworzyć przestrzeń i pozwolić na to, by wszystko w naszym życiu powstawało w naturalnym przepływie?

Najpierw potrzebujesz rozpoznać emocje, które tworzą opór. Są to takie emocje jak złość, smutek, gniew, zwątpienie, Zaakceptować je.

Pozwolić sobie na te emocje, dać im pełna uwagę i możliwość wygaśnięcia, przetransformowania się w akceptację i odpuszczenie. To bardzo ważne, aby tych emocji nie tłumić, ale obserwować je bez osądzania. Dzięki temu, wchodząc w tę rolę obserwatora, zaczynamy oddzielać siebie od emocji i przestajemy czuć się w jakiś sposób względem czegoś. Neutralizujemy emocje o niskich wibracjach. W końcu to powiązanie słabnie. Emocja jest sobie i my jesteśmy sobie. I dana emocja odchodzi, przekształca się z akceptacji w inną emocję o wyższych wibracjach.

Przestajemy wierzyć np. że wielka miłość w postaci kogoś może dać nam szczęście.

Wtedy też nie mamy potrzeby wymuszania naszego scenariusza. Nie naciskamy na to aby taką osobą poznać, aby była taka nie inna i aby zachowywała się tak, a nie inaczej.

Pozwalamy na to, by wszystko działo się naturalnie, jakby samo z siebie. W swoim tempie.

Następnie kiedy już rozpoznasz emocję i ją uwolnisz potrzebujesz zobaczyć siebie jako kompletną.

Jako całość, która nie potrzebuje niczego by żyć pełnią. Wtedy też oddzielamy się od konieczności stworzenia takiego, a nie innego efektu naszych wyborów i działań. Po prostu nie widzimy w tym części siebie. Uznajemy, że my już jesteśmy pełnią i cokolwiek i jakkolwiek się zadzieje, będzie dla nas najlepsze na ten moment. Nadal oczywiście podejmujesz działania, ponieważ są one częścią całego procesu. Kiedy siedzimy z założonymi rękami i tylko czekamy i myślimy, nic raczej się nie wydarzy. Ale przyjmujemy z otwartością to jak i co z naszych działań wpłynie, nie musi to być to co sobie zaplanujemy.

I po trzecie, kiedy coś się dzieje nie tak jak zaplanowałaś lub chcesz.

Zaufaj procesowi, który się dzieje. Nawet jeśli tego jeszcze nie widać. Bo najwięcej rzeczy powstaje we Wszechświecie czasie w którym nie widać jeszcze efektu. Wtedy najczęściej człowiek nie mając kontroli nad tym, że coś sie dzieje i jak się dzieje zaczyna podejmować działania z paniki, strachu, jakieś działania żeby mieć poczucie że coś robi i pomaga.

Niestety wówczas jeszcze bardziej odpycha to co powstaje właśnie w zaciszu niewidzialnego, energetycznego świata, a czemu pomaga nasze zaufanie i wiara w najlepsze.

Wiele razy mogłam tego typu działanie a potem niezbyt mile efekty obserwować np. U mojego taty. Ale też kiedy sama zaczynałam tworzyć swoją markę. Wiesz te momenty kiedy umysł nie widzi efektu który sobie wyznaczył w postaci takiej a nie innej ilosci pieniedzy, a gdy ich jeszcze nie ma, zaczyna się szarpać, i robić nerwowe ruchy, przyjmować klientów których nie czuje albo np. Jak mój tata otwierać filie sklepów, bo obok rdzennego wysasta dużo konkurencji. Co poskutkowało jedynie większymi stratami finansowymi, przemęczeniem i zamknięciem tych filii w kilka mscy a finalnie długami które doprowadzily go ze stresy na stół operacyjny.

Nie przyspieszaj. Zaufaj, że rzeczy dzieją się tak jak mają się dziać na ten moment. Najlepiej dla ciebie i daj przestrzeń na to, by zadziały się bez twojej ingerencji.

Bądź wtedy obserwatorem i płyń z procesem. Podejmij działanie tylko wtedy kiedy je poczujesz sercem, a nie głową.

Serce nie rozważa czy coś zrobić i jak. Serce czuje, że teraz ma coś zrobić, nie rozpisuje za i przeciw. Nie rozkminia że z tego będzie to i to. Czujesz?

Jeśli obecnie w swoim życiu odczuwasz i przeżywasz opór. Nie ważne czy jest to coś w sferze relacji, pracy i zarabiania pieniędzy, spełniania marzeń, to potrzebujesz zatrzymać się na chwilę.

W życiu nie chodzi o to, żeby tworzyć i realizować je przy użyciu dużej ilości siły, tracąc przy tym swoją moc. Ale żeby używać swojej mocy, przy niewielkim wykorzystaniu siły, by nie napotykać na opór.

Zatrzymaj się, zaobserwuj swoje emocje, uznaj swoją moc i pełnię oraz zaufaj procesowi. Podejmuj działania z poziomu akceptacji wszelkich wariantów spełnienia się dla Ciebie najlepszych scenariuszy.

Dziękuję ci serdecznie, że byłaś ze mną do końca tego nagrania. Pamiętaj jeśli chcesz aby nie ominęły Cię nowe materiały tego typu, koniecznie obserwuj nasz kanał.

A jeśli masz jakieś pytania lub chcesz się czymś podzielić śmiało zostaw swój komentarz.

Do zobaczenia.

Uzdrawianie niewspierających wzorcówZwiększanie połączenia z wyższą jaźniąOdblokowanie na finanse i wewnętrzne spełnienie

duchowekursy.pl